Euro įvedimo dokumentus siekiama patvirtinti iki liepos (3)

EurasSiekiama, kad nacionalinį euro įvedimo planą, jo įgyvendinimo priemonių planą bei visuomenės informavimo ir komunikacijos strategiją Vyriausybė patvirtintų iki liepos – taip šiandien sutarė darbo grupė euro įvedimo veiksmams koordinuoti.

„Tam, kad galėtume toliau sklandžiai rengtis euro įvedimui, pagrindinius dokumentus turime patvirtinti iki Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai. Pagrindinį dėmesį telksime į vartotojų apsaugą ir visuomenės informavimą“, – sakė koordinacinės darbo grupės vadovas finansų ministras Rimantas Šadžius.

Euro įvedimo plane numatomas grynųjų eurų ir litų bendros apyvartos laikotarpis, kiek laiko turi būti rodomos kainos ir litais ir eurais, kiek laiko komerciniai bankai turi nemokamai keisti litus į eurus bei kiti klausimai. Ginant vartotojų teises siūloma su įmonėmis pasirašyti geros verslo praktikos kodeksą, kuriame verslas pasižadėtų nenaudoti euro įvedimo kaip preteksto didinti kainas ir taikytų kitas sąžiningą elgesį vartotojų atžvilgiu užtikrinančias priemones.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas visuomenės informavimo ir komunikacijos strategijai, kuria siekiama laiku, aiškiai, objektyviai ir tinkamomis priemonėmis informuoti visuomenę ar atskiras tikslines grupes apie euro įvedimą Lietuvoje.

Koordinacinės darbo grupės posėdyje finansų ministras pateikė pasiūlymus dėl nacionalinio euro įvedimo plano, atitinkamos darbo grupės turės pateikti pastabas iki balandžio vidurio. Tuo pat metu koordinacinei darbo grupei bus pateikta ir visuomenės informavimo ir komunikacijos strategija.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė