Zarasų bibliotekos turtai pasipildė 68-iais įstabiais meno albumais (0)

Neseniai Zarasų viešosios bibliotekos knygų rinkinys pasipildė 68 meno albumais.

„Pasaulis yra didelis ir išsigelbėjimas slypi už kampo“ – toks žymaus bulgarų kino režisieriaus Stefano Komandarevo filmo pavadinimas labai tinka pristatant šį vieną naujausių Zarasų viešosios bibliotekos pirkinių – 68 meno albumus, kurių paveiklsuose telpa visas pasaulis, o atversti puslapiai pavasario išsiilgusiai sielai tampa tikru išsigelbėjimu.

Pilys, suknelės, žvėrys, bažnyčios, miestai, skulptūros… Monė, Dali, Aivazovskis, Botičelis, Klimtas, Goja… Jurga Anusauskienė, Juozas Statkevičius, Paulius Normantas, Raimundas Sližys, Vytautas Valius… Instaliacijos, peizažai, portretai, brėžiniai, eskizai… Visi šie padriki žodžiai, susiję su meno kolekcija, įrodo, kad ji iš tiesų unikali ir daugialypė. Įvairiausių pomėgių skaitytojai įsitikins, kad bibliotekos skaitykloje lentynėlėse-eglutėse pūpsančius albumus galima vartyti ir kelias valandas.

RenoirEgypt visual sourcebookŠie meno albumai nuo įprastų knygų tuo ir skiriasi, kad skaitomi minimaliai – didžiausias malonumas patiriamas tiesiog žiūrint ir grožintis. O norintys skaityti tradiciškai gali susipažinti su kritikų apžvalgomis. Taip pat suteikiama puiki proga pagilinti užsienio kalbų žinias – 48 albumai išleisti anglų ir vokiečių kalbomis.

Meno albumų kolekcija įsigyta įgyvendinant projektą „Skaitymas – it –kūryba Zarasų viešojoje ir Daugpilio Latgalės centrinėje bibliotekoje“, kurį finansuoja Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa pagal 2007-2013 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslą ir Zarasų rajono savivaldybė. 

MichelangeloAiwasowskiJei vis dar abejojate meno albumų grožiu, bent minimaliai juos „pavartyti“ galite ir virtualiai, spustelėję šią nuorodą. Tačiau esame įsitikinę, kad jei šiomis niekaip neateinančio pavasario dienomis liūdni ir nusivylę užklysite į biblioteką, iš jos išeisite maloniai nustebę. Pasaulis tikrai labai didelis, o išsigelbėjimas gali slypėti čia pat, pro didelius skaityklos langus žvelgiant į Zarasą ar spalvotoje nuotraukoje įamžintą voverytę, kurios visa laimė telpa riešuto kevale.

Virginija Pupeikytė, Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Kategorijos: Kultūra, Laiškai Alkui, Literatūra, Menas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė