Indijos-Baltijos Prekybos Rūmai atidarė savo atstovybę Indijoje (1)

G. Citukas | IBBC.lt nuotr.

G. Citukas | IBBC.lt nuotr.

Indijos-Baltijos Prekybos Rūmai (IBCC) buvo įsteigti 2009 metais, siekiant padėti Indijos ir Lietuvos verslininkams užmegzti naujus verslo kontaktus, stiprinti ekonominius ryšius su Indija, skatinti prekybą ir investicijas, taip pat palengvinti bendradarbiavimą turizmo, kultūros ir švietimo srityse.

Nuo 2013 m. sausio mėn.  Indijos-Baltijos Prekybos Rūmai Indijoje Delio m. atidarė savo Atstovybę, kuriai juridinį pagrindą padėjo Lietuvos Respublikos ambasadoje Indijoje, pasirašyta  sutartis tarp Indijos-Baltijos Prekybos Rūmų ir Indijos kompanijos „India Buying Consultants Pvt.Ltd.“, kuria remiantis, „India Buying Consultants Pvt.Ltd.“ tapo įgaliotu Indijos-Baltijos Prekybos Rūmų atstovu Indijoje bei Indijos-Baltijos Prekybos Rūmų dalininku.

„Indijos-Baltijos Prekybos Rūmų Atstovybė, kaip jungiamoji grandis tarp Lietuvos ir Indijos, ne tik padės stiprinti abiejų šalių tarpusavio ekonominius ryšius, bet ir suartins šių tolimų šalių verslininkus ir supaprastins tarpusavio komunikaciją“ – pasakė IBCC Prezidentas Gediminas Citukas.

Už Indijos-Baltijos Prekybos Rūmų veiklą Indijoje atsakingas ir Viceprezidento pareigas einantis J. Sodhi (Jitendra Sodhi) sakė: „Lietuvos ir Indijos bendradarbiavimas turi labai didelį potencialą, kadangi Baltijos šalys turi nevaržomą prieigą prie Europos šalių rinkos ir įmonės, ieškančios sandėliavimo patalpų, besidominčios žemės projektų rengimų, logistikos paslaugomis, eksporto, importo bei bendrų įmonių kūrimo galimybėmis ir kitais klausimais, mūsų atstovybėje galės gauti visą pageidaujamą informaciją“. J. Sodhi taip pat informavo, kad jeigu Indijos ar Lietuvos  verslo atstovai norėtų pasidomėti apie organizuojamas muges ar parodas, verslo keliones, domėtųsi galimybe pradėti savo verslą, atidaryti atstovybę ar pradėti prekybą Baltijos šalių regione, gali kreiptis į Indijos-Baltijos Prekybos Rūmų Atstovybę ir jiems bus suteikta reikalinga informacija nuo A iki Z. IBCC  Viceprezidentas taip pat pabrėžė, kad bendradarbiavimas su Lietuva palengvina prieigą prie Lenkijos, Rusijos ir kitų Europos šalių rinkų.

Pagrindinis Indijos-Baltijos Prekybos Rūmų tikslas Indijoje yra plėsti ekonominį bendradarbiavimą tarp Indijos ir Lietuvos, plėtoti prekių mainus ir aukštos kokybės technologijas, rasti patikimus verslo partnerius, Indijos įvaizdžio kūrimas Baltijos šalyse, atrasti naujų galimybių ir idėjų, keistis vertinga patirtimi ir užtikrinti reikiamą bendradarbiavimą, skatinti investicijas, importą / eksportą, bendrų įmonių plėtrą, turizmą. Kaip tokio bendradarbiavimo  pavyzdys – jau pasirašyta sutartis su Indijos kompanija „JoJobed“, kuri planuoja atidaryti elektroninę parduotuvę Lietuvoje, kuri prekiaus patalyne ir ilgainiui  galės aptarnauti visą Pabaltijo regioną. Indijos-Baltijos Prekybos Rūmų jau yra suorganizave 4 Lietuvos verslo misijas į Indijos Respubliką. Paskutiniojoje 2012 m. verslo delegacijoje į Indijos Respubliką dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės nariai. Pagrindinis Šiaulių miesto savivaldybės tikslas buvo surasti investuotojus į 500 hektarų žemės pramonės ir verslo zoną, kurioje yra Šiaulių industrinis parkas, viešasis logistikos centras su intermodalinio vežimo terminalu  bei  Šiaulų tarptautinis oro  uostas.

Indijos-Baltijos Prekybos Rūmų  Atstovybės Indijoje atidarymas atvers Lietuvos verslui neribotų galimybių  į Indijos rinką ir paspartins  abiejų šalių ekonominį bendradarbiavimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė