Aukštadvario regioninio parko lankytojus konsultuos saugūnai (4)

Aukštadvario regioninio parko reindžeriai

Aukštadvario regioninio parko reindžeriai

Aukštadvario regioniniame parke nuo kovo mėnesio reindžerio (siūloma lietuviškai vadinti apeiviu, saugūnu) funkcijas vykdys 5 valstybiniai saugomų teritorijų pareigūnai, kurie vietos gyventojus ir parko lankytojus konsultuos direkcijos kompetencijos klausimais, įgyvendins prevencinio pobūdžio priemones.

Reindžeriai taip pat vykdys aplinkos stebėseną, vertins būklę, organizuos teritorijos ir infrastruktūros priežiūrą ir tvarkymą, teiks pagalbą aplinkosauginę kontrolę vykdančioms institucijoms, kaups informaciją, kuri padės efektyviau saugoti teritoriją ir joje esančius gamtos ir kultūros paveldo objektus.

Jie teiks informaciją parko lankytojams, ves ekologinius edukacinius užsiėmimus ir ekskursijas Aukštadvario regioniniame parke.

Reindžerį parke galima atpažinti pagal specialią aprangą, kurią žymi skiriamieji ženklai su Aukštadvario regioninio parko logotipu.

Pagrindinis reindžerių tikslas – padėti vietos gyventojams laikytis saugomose teritorijose taikomų specialiųjų teisės aktų reikalavimų, ugdyti vietos gyventojų, parko lankytojų ir kitų suinteresuotų asmenų vertybinį parko tikslų supratimą ir kt.

Reindžerystė  Lietuvoje – naujiena. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos priėmė sprendimą saugomose teritorijose pradėti diegti prevencija pagrįstus reindžerių darbo principus. Pasaulyje reindžerystė jau turi senas tradicijas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

4 komentarai

 1. Galindas:

  Siūlau vadinti šiuos regioninių parkų stebėtojus, tvarkytojus vadinti “regūnais”, o gal ‘regėtojais’ nuo žodžio ‘regėti’, antra vertus ‘regionas’ taip pat kilęs iš seno baltiško (indoeuropietiško) žodžių “regėti, kiek akis aprėpia”. Žinoma šis šodis patekęs pas lotynus (region) vėl grįžo į lietuvių kalbą su platesne prasme. Tik jokiu būdu nevadinkime “reindžeriu” – labai jau įgrįsęs.

 2. kaukas:

  Nesuprantu iš kokių medžių iškritę tie “reindžerių” stūmėjai? Pilna puikių lietuviškų žodžių tokiems pareigūnams pavadinti. Padėkim tiems ministerijų lietuviakalbiams nutautėliams, kalbos dovaną praradusiems. Pradžiai siūlau porą iš senųjų lietuviškų pavardžių: Medginas, Medsargis (medė, medžias = miškas). Gal dar – medininkas (kažkada buvo miško gyventojas – miškinis, dabar galėtų reikšti užsiėmimą).
  Pamankštinkim galvas, pabandykim surasti ir pasiūlyti, kad ir čia, daugiau tam tinkamų žodžių!

 3. Teresė:

  Prieš kara buvo miško žvalgai, viršesni už eigulius, gaudavo geras algas ir dirbo panašu darba, mano močiutes sesuo pas viena tarnavo, didelis ponas buvo, žmona net valgyt nedarė, samdė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė