Skalūnų dujų išgavimo priešininkai: Stabdykime žemės ir vandens nuodytojus! (video) (2)

Mitingas | Alkas.lt nuotr.

Mitingas | Alkas.lt nuotr.

Kovo 19 d. skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos priešininkai prie Vyriausybės ir Seimo surengė mitingą „Ne – skalūninių dujų žvalgymui ir gavybai!“.

Mitingo dalyviai laikė plakatus „Chevron“ žudo“, „Nedarykime žemei skausmo“, „Švarus vanduo – gyvybė“, „Gamtos žudymui – ne“, „Stabdykime žemės ir vandens nuodytojus!“… Buvo mušami būgnai ir skanduojama: „Gėlas vanduo – Lietuva švari!“, „Mazuroni, nebūk „Chevron“ beždžionė“…

Keletas mitingo dalyvių prie priėjimo į Vyriausybės rūmus spalvotomis kreidelėmis užrašė „Švarus vanduo ir žemė – mūsų“.

Mitingą rengė Tauragės, Šilutės, Šilalės, Klaipėdos rajonų bendruomenės, Tautos ateities forumas, Žaliųjų judėjimas, visuomeninės organizacijos.

Kovo 19 d. išvadas dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos Lietuvoje paskelbė Lietuvos mokslų akademija. Pagal šias išvadas skalūnų dujų žvalgymas Vakarų Lietuvoje yra galimas, tačiau, norint vykdyti gavybą reikia atlikti papildomus darbus – parengti išsamų poveikio aplinkai vertinimą, netradicinių angliavandenilių naudojimo dujų ir naftos gavybai projektą.

httpv://youtu.be/kF_XCRnxrq4

Vasario 20 d. išklausę mokslininkų išvadas Seimo Aplinkos apsaugos ir Ekonomikos komitetai pasiūlė stabdyti skalūnų dujų žvalgybos vakarų Lietuvoje konkursą, kuriame dalyvavo JAV energetikos kompanijai „Chevron“, kol bus priimti įstatymai dėl šių gamtinių išteklių paieškos ir jų naudojimo.

Vasario 21 d. premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad sutartys dėl skalūnų dujų žvalgybos su amerikiečių kompanija „Chevron“ gali būti pasirašytos gegužę, kai Seime skubos tvarka bus priimtos įstatymų pataisos dėl angliavandenilių paieškos principų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. Rimantas:

    Stabdykit Mazuronį ir jo favoritę prezidentę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė