Pristatytas filmas apie Turgelių vidurinę mokyklą (0)

turgeliu-plokstele„Seniai seniai viename Lietuvos kampelyje, prie srauniosios Merkio upės esančioje gyvenvietėje, įsikūrė Turgelių pradinė mokykla…“

Tokiais žodžiais kovo 15 dieną Turgelių vidurinėje mokykloje prasidėjo šventė, skirta filmo apie šią mokyklą pristatymui.

Pradžioje nuskambėjo Lietuvos Respublikos bei Turgelių vidurinės mokyklos himnai.

Meninę programėlę pradėjo mokyklos mažiausieji, darželio ir priešmokyklinės grupės auklėtiniai. Vyresnių mokinių programoje (ją parengė istorijos mokytoja metodininkė Jolanta Lazdauskienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Rasa Midverienė, muzikos mokytoja Diana Jurkonytė, lietuvių kalbos mokytoja Irina Gimžūnienė) pasakos motyvais atkartota mokyklos istorija nuo jos įsikūrimo iki šių mokyklos gyvavimo dienų.

Buvo prisiminta, kaip sunkiai mokykla, dar būdama tik pradinė lietuviška mokyklėlė, tarsi mažas vaikas žengė pirmuosius savo žingsnius šiame įvairiakalbiame Šalčininkų krašte. Pasidžiaugta, kad, nepaisant įvairių sunkumų ir kliūčių, šiai mokyklai visgi buvo lemta tapti pagrindine, o vėliau ir vidurine mokykla. Be abejo, tai nebūtų įvykę be veiklių mokyklos vadovų iniciatyvos, vieningos darbuotojų komandos, mokinių bei jų atkaklių tėvelių ryžto branginti ir puoselėti lietuvišką žodį.

Meninėje programos dalyje skambėjo vyresniųjų mokinių atliekamos dainos „Viešpaties lelija“, „Povelė“, „Berneli bernužėli“. Pradinukai darniai dainavo dainelę „Vaivorykštė“, o vaikinų choras mokyklos sienas sudrebino dainos „Kaip žydėjimas vyšnios“ žodžiais. Džiaugėmės šokiais „Dūda“, „Suktinėlis“, „Aisma mudu abudu“, „Oira“.

Ir šioje Turgelių vidurinės mokyklos šventėje, kaip ir daugelyje kitų, lankėsi nemažas būrelis garbingų svečių: pirmasis mokyklos steigėjas Arūnas Eigirdas, istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Romas Batūra, Karališkosios bajorų sąjungos vadas Jonas Ragauskas, Tarptautinio moterų klubo atstovė Lilija Socevičienė, režisierius Linas Augutis.

Pasibaigus mokinių meninei programai, humanitarinių mokslų daktaras Romas Batūra perskaitė pranešimą „Turgeliai istorijos panoramoje“.

Po to visi susirinkusieji žiūrėjo filmą „Turgelių vidurinei mokyklai 20 metų“. Šį filmą, režisuotą Lino Augučio ir Valdo Jaručio, mokyklai jubiliejaus proga padovanojo Tarptautinis moterų klubas „Zonta“. Rėmėjai: Linas Augutis, Valdas Jarutis, Regina Narbutienė, Leonas Narbutis, Tarptautinis moterų klubas „Zonta“, akių ligų klinika UAB „Lirema“.

Buvo gera į mokyklos gyvenimą pažiūrėti iš šalies, pasijusti nedidelės istorijos liudininku ir tuo pat metu džiaugtis, kad kiekvienas iš mūsų, prisidėjęs prie šios įstaigos kūrimosi savo darbu, pastangomis ar bent geromis mintimis, jau esame mokyklos gyvenimo dalis. Gerų žodžių apie Turgelių vidurinę mokyklą negailėjo ir pirmieji mokyklos abiturientai. Vienas jų, Ivan Andrijevskij, teigė: „Džiaugiuosi, kad mokiausi šioje mokykloje. Aš ir savo vaiką vesiu į šią mokyklą“.

Tokie žodžiai yra geriausias mokyklos darbo įvertinimas. Tampa aišku, kad Turgelių vidurinė mokykla virsta vis kaitresniu lietuviškumo židiniu, prie kurio linksta vis daugiau širdžių. Ir šis židinys liepsnos tol, kol bent vienam vaikui šiame krašte bus brangus lietuviškas žodis.

Turgelių vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Irina Gimžūnienė, istorijos mokytoja metodininkė Jolanta Lazdauskienė

Kategorijos: Kultūra, Laiškai Alkui, Menas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė