Mitinge iš valdžios bus reikalaujama ginti Lietuvos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą (28)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Kovo 28 d. 12 val. Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, Lietuvos Sąjūdis ir „Vilnijos“ draugija Vilniuje, V.Kudirkos aikštėje prie Lietuvos Vyriausybės rūmų ketina surengti mitingą Lietuvos Respublikos valstybinei kalbai ir teritoriniam vientisumui apginti.

Mitingo dalyviai iš Lietuvos valdžios pareikalaus: nekurti teritorinės autonomijos su 3 valstybinėmis kalbomis; nekraipyti istorinių Lietuvos vietovardžių; Gatvių pavadinimus, piliečių vardus ir pavardes Lietuvoje rašyti valstybine lietuvių kalba; visose Lietuvos mokyklose rengti vienodą valstybinės kalbos egzaminą; nepažeisti Tautos ir tautinių bendrijų teisių; Laikytis Konstitucijos, įstatymų, vykdyti teismų sprendimus.

Mitingo dalyviai bus kviečiami pasirašyti Reikalavimą ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorijos vientisumą.

Tą pačią dieną 15 val. Vilniuje, Mokslų Akademijos didžiojoje salėje (Gedimino 3) vyks „Vilnijos“ draugijos suvažiavimas. Suvažiavimo dalyviai ketina aptarti mitinge keltus bei kitus Lietuvai svarbius klausimus.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

28 komentarai

 1. Kęstutis:

  Būsiu. Gaila tik, kad didžiuma galėsiančių dalyvauti, apie mitingą sužinos tik 28d. vakare, per TV žinias …

 2. Klanas baigia uzgrobti visa valstybe, o jiems, blyn, parupo … kalba; prisikalbesit, branguciai, prisikalbesit…

  • Nepolitikas:

   Pritariu visiškai. Žemę ir žemės gelmės , bankai, pinigai, nepriklausomybę ir t.t. – užsieniečiams, bet kalbėti nori lietuviškai(nors ponai kalba ir direktyvos rašo angliškai)…keistas šitų žmonių įsitikinimas, labai….., o gal tai nauja rūšys – Veikiantieji Vergai(V.V.)?

  • mintis:

   Rūpi visuma ir labai rūpi.Tai tamsta galimai ir norite vienas problemas atplėšti nuo kitų ,galimai ir nuo valstybinės kalbos ir palikti ją be dėmesio- leisti užguiti?

   • Nepolitikas:

    Chm, … „nuo valstybinės kalbos ir palikti ją be dėmesio- leisti užguiti?“ – Nueik į bet kokią parduotuvę ir nupirk lietuviškus (!!) saldainius – „Reveransas“, gamintojas AB „Naujoji Rūta“ ir paskaityk vienodu šrifto parašyta: „Linksmų Šv. Velykų!“ ir šalia „Happy Easter!“. Ir taip per visą Lietuvą. O čia lenkas(ne visoje Lietuvoje!), kuris ant nuosavo namo pakabina šalia lietuviško pavadinimo dar ir lenkišką … Jau Problema. Ir tokių pavyzdžių yra aibė. Neturite ką veikti….

 3. savas:

  nesupratau,taigi premjeras atostogose

 4. pensininkas:

  Ačiū už veikimą. Būtinai ateisime.

 5. nemanau:

  kad bus kakzokia nauda, juk teisingai pastebeta- Butkevicus atostogaus… bus Kanaru salose 🙂

 6. Galindas:

  Ta proga kviečiu lenkomanus bei kitas tautybes nuo seno gyvenusias LDK grįžti prie savo šaknų, mokytis seniausios ir gražios lietuvių kalbos.
  Neužmiršti, kad Pilsudskis (Giniotas) būdamas lietuvių kilmės nusikalto Lietuvai, nes panaudodamas lenkų karius pradėjo prieš ją karo veismus 1919-1920 m. Padarė didžiulę Lietuvai skriaudą, dėl jo veiksmų Lietuva neteko trečdalio savo žemių, kurias buvo pripažinusi Rusija. Jis sulaužė Suvalkų taikos sutartį bei Liublino 1569 m. sutartį, nes kariniu būdu okupavo Lietuvos žemes ir vėliau aneksavo.
  Ateikite ir kitų tautinių bendrijų atstovai, ginkite Lietuvą, jos kalbą, reikalingą pasaulio mokslui.

 7. savas:

  kodėl ne šeštadienį ar sekmadienį

 8. pensininkas:

  MAIRONIS 1918 m.
  2013-03-21 01:13

  Pavojuj motina-tėvynė;
  Ateina audra iš pietų!
  Tai lenkas, išgama tautų,
  Mums neša pančius ir žudynę,
  Dvarų ieškodams prarastų.

  Dar vakar svetimoj vergijoj
  Prieš caro klaupės dievukus, –
  Prancūzo nūn globoj puikus
  Mums švaisto gautu kalaviju
  Ir mūsų degina laukus.

  Gana po priedanga brolystės
  Mums čiulpė syvus pasalais!
  Kultūros savo skarmalais
  Mums plėšė kalbą dėl lenkystės
  Ir smaugė savo verpalais!

  Dabar šalin numetęs kaukę,
  Ginkluotus siunčia plėšikus
  Ir taško mums kraujais laukus,
  O po Europą visgi šaukia,
  Kad tai ne jų būrys smarkus.

  Gana lietuviškos kantrybės!
  Ginkluota kelkis; Lietuva!
  Dienelė laukia nelengva!
  Bet gelbės dangiškos galybės,
  Ir paskutinė bus kova!

  Petys į petį už tėvynę!
  Nuo Palangos lig Varėnos,
  Sulaukę puotos kruvinos,
  Kaip mūsų proseniai ją gynė,
  Taip ginsme sūnūs šios dienos!

 9. gražvyda:

  šaunu ,man bus garbė dalyvauti

 10. Pagaliau kažkas daroma konkretaus . Sveikinimai ir didžiulės SĖKMĖS .

 11. Nagi:

  Tik nesuprantu kuriuo prelegentu Delfis džiaugiasi, ar Sido komentaru į R Šikorskio įsišokimus, ar lenkų jiedinstvininko J Neverovičiaus atsakymu A Kubiliui. Manau kad ir vienu ir kitu atveju Lietuvai čia džiaugsmo mažai. Vaikščiojimas keliais prieš kitos valstybės vadovus kokia ši valstybė galinga bebūtų optimizmo Lietuvai neprideda, priešingai iš šono žiūrint atrodo, kad tai daugiau pono ir jo vergo santykių aiškinimosi. Radekas viena ranka Sidui tiesia meduolį o kitoje už nugaros laiko paruošta rimbą Lietuvai. Na kad komunistai niekada negynė ir negins Lietuvos interesų tai taip, aišku kaip dieną, bet kaip tai padaryti kad Lietuvoje gyvenantys runkeliai tai suprastu, faktiškai misija yra neįmanoma. Na Sidas aiškina kad pavardės būs rašomos originaliais lotyniškais rašmenimis, bet ar su tuo sutiks Lenkija ir Lietuvos jiedinstvinikai. Juk jeigu originaliais lotyniškais rašmenimis kas nors Lietuvoje užrašys lenkišką pavardę pavyzdžiui Jeržy Ochlachomskyj, vargu ar lenkas sugebės ją perskaityti, manau kad ne, bet jeigu taip Lietuvoje atsitiktų, tai Lietuvos valdininkai be lenkų kalbos privalės dar išmokti ir trečia privaloma lotynų kalbą kad būtų galima daryti vertimus iš lotynų į lenkų. o kaip būs dėl vietovardžių ir gatvių pavadinimų, juk čia lenkai šioje srityje aplenkė net savo brolius rusus, šie bent Lietuvoje tikrinių vardų neversdavo į rusų kalbą, o lenkai verčia. Jei prie rusų Lietuvos mieste buvo mokyklos gatvė, tai ji taip pat rašėsi ir rusiškai mokyklos, tik kirilica. Na lenkai Lietuvos nutautinime pažengė toliau rusų, sektinas pavyzdys, grįžta į Lietuvą senieji gerieji laikai Lenkijos, kai iš visų pašalių buvo girdimas lenkiškų gyvačių šnypštimas. Tai kaip ten būs su tais gatvių rašymais Lietuvos miestuose ponas Sidai, rašysime mes juos lenkiškai su lenkiškais rašmenimis, ar lotyniškai tik jau išverstus iš lietuvių kalbos į lenkų.

 12. Nagi:

  Labai gera iniciatyva. Būtinai reikia stabdyti bolševikų Lietuvos išpardavinėjimą

 13. Zalieska:

  Teisinga , reikalinga ir išganinga . Tačiau pasigendu platesnio tautinės pakraipos dalyvių, mokytojų , mokinių, studentų , šaulių bendradarbiavimo su mitingo organizatoriais.Taip pat nepalankus laikas.Blogiausia, kad gali susirinkti kelios dešimtys ar net keliolika protestuotojų.Valdžiažmogiai bijo daugumos.Pavidu kaip operatyviai buvo suvešti taip vadinamų lenkų protestuotojai.

 14. pensininkas:

  Reikia kuo gausiau dalyvauti. Matau, kaip lenkinama, rusinama ir anglosaksinama. Lietuviais esame mes gimę, lietuviais turime ir būt.

 15. Mitingas darbo dieną/darbo valandomis ?:

  Tai kam skirtas šis mitingas ,bedarbiams gal rupi mūsų problemos ?Ar kol dirbantieji dirba ant biurokratų kažkas tuo naudodamasis kels sau reitingus ?

 16. Jurgis Bielinis:

  Už ką mums atsiprašyti žydų. atsiprašyti lenkų, atsiprašyti rusų, KGB, atsiprašyti JAV, ES… Iš kokios skylės išlenda Ambo, Landsbergis, Linkevičius, Vagnorius, Kobilius … ir su drebančiomis kinkomis ir dalina į kairę ir į dešine Lietuvos turtus…. –kinkadrėbiai

  • Lamatas:

   reikia pripažinti kad neturim subrendusių , savarankiškai dirbti sugebančių , valstybinio lygio vadovų. Tai jie vis ir bando “atsigulti” po kokiu tai “ponu”. Taip lengviau pateisinti savo netinkamumą užimamoms pareigoms . Atsieit : Maskva neleidžia , Briuselis nurodymus siunčia , Varšuva grasina ir tap toliau . Valstybės vadovų , mano nuomone, pirmoji pareiga, į bet kokius kitų šalių pasiūlymus , priekaištus ,reikalavimus , pretenzijas bent užsiduoti sau klausimą – O kokia iš to nauda Lietuvai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė