Pristatoma lituanistikos duomenų bazė (0)

Išsklaidyti tyrimai apie Lietuvos valstybę, visuomenę, tautos ir kalbos praeitį, dabartį šeštus metus aprašomi ir kaupiami lituanistikos duomenų bazėje.

Lietuvos ir užsienio humanitarinių ir socialinių mokslų sričių mokslininkai ir kiti tyrėjai atlikdami tyrimus jau gali naudotis tūkstančiais sukauptų lituanistikos kūrinių.

Lituanistikos duomenų bazei pristatyti Lietuvos mokslo taryba kviečia į seminarą „Duomenų bazė „Lituanistika“.

Bazėje registruojami ir kaupiami humanitarinių ir socialinių mokslų kūriniai apie Lietuvoje ir pasaulyje atliekamus lituanistikos mokslinius tyrimus. Šiuo metu joje yra 32 tūkst. lituanistikos kūriniai, pateiktos jų santraukos lietuvių ir (arba) anglų kalbomis. Reikšmingi kūriniai bazėje yra visateksčiai. Jų šiuo metu pateikta apie 16 tūkst., įdiegta tokių tekstų paieškos technologija.

Siekiant užtikrinti duomenų bazės įrašų mokslinę kokybę atliekamas kokybinis vertinimas: kūrinius vertina ekspertai, spręsdami, ar jie turi papildyti lituanistikos duomenų bazę.

Kasmet duomenų bazė pasipildo 4 tūkst. naujais lituanistikos kūriniais. Bazėje sukurtas citavimo indeksų formavimo mechanizmas, šiuo metu joje yra per 300 tūkst. citavimo įrašų.

Duomenų bazė pradėta kurti 2006 m. įgyvendinant ES struktūrinės paramos projektą Duomenų bazė „Lituanistika“ ir siekiant sukurti tarptautinę duomenų bazę, kaupiančią ir skleidžiančią patikrintą, kokybišką informaciją apie lituanistikos tyrimus. 2011 m. pradėtas trečiasis šios duomenų bazės kūrimo finansavimo etapas, per kurį numatyta atlikti 16 tūkst. kūrinių ekspertinį vertinimą, parengti ir (arba) išversti 14 tūkst. publikacijų santraukų lietuvių ir (arba) anglų kalbomis. Planuojama, jog pasibaigus šiam etapui iki 2014 m. rugsėjo mėn. lituanistikos duomenų bazėje bus daugiau kaip 40 tūkst. kūrinių.

Seminaras vyks kovo 25 d. 14–16 val. Lietuvos mokslo taryboje (Gedimino pr. 3, Vilnius) mažojoje salėje. Išankstinė registracija iki kovo 22 d.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Literatūra, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė