Miško žvėreliams gresia „baltasis badas“ (0)

Efoto.lt nuotr.

Efoto.lt nuotr.

Užtrukę žiemiški orai jau kelią pavojų kai kuriems gyvūnams. Jiems gresia vadinamasis „baltasis badas“, praneša Aplinkos ministerija.

„Sudėtingiausia situacija – Šiaurės ir Rytų Lietuvoje, ypač miškinguose rajonuose. Dėl suledėjusio sniego sluoksnio kanopiniai žvėrys, visų pirma stirnos, negali pasiekti maisto, be to, gyvūnams sunku judėti“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Nors žiema gyvūnams ir nebuvo labai sunki, šiuo metu žvėrys jau yra išsekę, todėl jiems būtina žmonių pagalba. Paprasčiausias būdas pasirūpinti gyvūnais – nuvežti jiems į mišką maisto. Geriausia – natūralios kilmės maisto produktų: grūdų, kukurūzų, runkelių, bulvių.

Maisto trūksta ir šalyje žiemojusiems ar per anksti sugrįžusiems paukščiams. Jei jie buvo lesinami ir priprato prie lesinimo vietos, globą reikia tęsti tol, kol paukščiai ras pakankamai natūralaus maisto.

„Susiklosčiusios gamtinės sąlygos kelia grėsmę ir žuvims, nes dėl pakankamai storos ledo ir sniego dangos vandens telkiniuose ima trūkti deguonies, žuvis gali pradėti dusti. Pavojingiausi šia prasme – nepratekantys, pelkėti, o taip pat ir iškastiniai vandens telkiniai bei tvenkiniai“, – perspėja ministras V.Mazuronis.

Vandens telkinių naudotojams, savininkams ir žvejams rekomenduojama esant galimybei ištirti vandenyje esantį deguonies kiekį, o pastebėjus jo trūkumą, kreiptis į vietinį regioninį aplinkos apsaugos departamentą dėl tolimesnių veiksmų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė