Alytaus kraštotyros muziejus laikinai kraustosi iš centro į miesto pakraštį (0)

Alytaus kraštotyros muziejaus nuotr.

Alytaus kraštotyros muziejaus nuotr.

Alytaus kraštotyros muziejus rengiasi dideliems pokyčiams – skirta Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama, kuri leis kultūros šviesuliui tapti šiuolaikiška įstaiga, turinčia rekonstruotą pastatą bei sutvarkytą aplinkinę teritoriją.

Dabar muziejus pradėjo kraustytis į buvusį Panemunės pagrindinės mokyklos pradinių klasių korpusą, kur pasistos, kol vyks statybų darbai. manoma, kad tai užtruks apie metus.

Savanorių gatvėje darbai prasidės balandžio mėnesį, o jų pabaiga numatyta 2014-ųjų gegužę. Ketinama sutvarkyti ir aplinkinę muziejaus teritoriją. Bendra projekto vertė – beveik 5 mln. litų, iš kurių 4,25 mln. litų sudaro ES struktūrinių fondų lėšos.

Žadama rekonstruoti muziejaus pastato fasadą ir parodines bei edukacines erdves, kiemelį, aptverti teritoriją, pasirūpinti jos apšvietimu, taip pat pastatyti informacinius stendus. Muziejuje bus įrengtos salės keičiamoms ir nuolatinėms ekspozicijoms, atvira fondų saugykla, bus sutvarkyta palėpė ir rūsiai. Patalpas praplės specialiu koridoriumi sujungti du muziejaus pastatai. Vietos atsiras ir bibliotekai, bus sudarytos sąlygos organizuoti renginius, įrengta aparatūra.

Kraštotyros muziejuje saugoma per 82 tūkst. eksponatų, kurių kiekvienam būtinos tam tikros laikymo sąlygos.

Muziejus skelbią laikino persikėlimo akciją .Nuo kovo 12 d. iki balandžio 12 d. užsisakius vieną edukacinę programą, kita – nemokamai. Ikimokyklinių ir pradinių klasių vaikų grupėms siūloma paskutinę galimybę susipažinti su muziejumi užsisakant viso muziejaus ekskursiją su 50 proc. nuolaida.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė