Lietuvos zoologijos sodas turi tapti vienu moderniausių Baltijos regione (1)

LūšisIš esmės pertvarkyti Lietuvos zoologijos sodą, kad jis iš gana vargano taptų vienu moderniausių Baltijos regione, – tokį tikslą Aplinkos ministerija iškėlė naujajam sodo direktoriui Aurimui Didžiokui, kuris kovo 19 dieną pradėjo eiti šias pareigas.

Ministerijos skelbtą konkursą laimėjęs 35 metų Aurimas Didžiokas turi vadovavimo botanikos sodui patirties, yra baigęs verslo administravimo ir žurnalistikos studijas. Rekonstruoti ir plėsti Kaune įsikūrusį vienintelį šalyje valstybinį zoologijos sodą, gerinti jame esančių gyvūnų laikymo ir priežiūros sąlygas, priartinti jas prie natūralių jų gyvenimo sąlygų, didinti lankytojų srautus, pritraukti papildomų lėšų įgyvendinant įvairius projektus – vieni svarbiausių uždavinių, kuriuos spręs naujasis vadovas. Sėkmingai pertvarkai reikia ne tik sukaupti daug lėšų, bet ir inicijuoti sodui išlaikyti pajamų teikiančią veiklą, plėtoti originalius edukacinius projektus.

Prieš imdamasis didžiosios pertvarkos, Aurimas Didžiokas turės įvertinti ne tik dabartinę zoologijos sodo būklę, finansinius išteklius, bet ir darbuotojų kvalifikaciją, laukinių gyvūnų veterinarinės priežiūros ir pagalbos lygį. Siekiant, kad ši pagalba būtų kuo veiksmingesnė, Lietuvos zoologijos sode reikia įsteigti veterinarinę laboratoriją, karantino patalpas, sudaryti normalias darbo sąlygas veterinarijos gydytojams, užtikrinti jų kvalifikacijos kėlimą.

Ar per keletą metų atnaujinus ir rekonstravus šį sodą jis taps šiuolaikiniu gamtosauginiu, edukaciniu, rekreaciniu centru, patraukliu ir pasididžiavimo vertu turizmo objektu, labai daug priklauso, pasak aplinkos viceministro Lino Jonausko, nuo naujojo direktoriaus ir jo sutelktų darbuotojų pastangų, gebėjimų ir ryžto.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. savas:

    Žmogų sodina į kalėjimą kai jis prasikalsta,ir tai dar turi teisę į gynybą,o kuo prasikalto mums žvėrys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė