Jau galite pasitikrinti išankstines pajamų ir turto deklaracijas (0)

T.Vinicko nuotr. (DELFI)

T.Vinicko nuotr. (DELFI)

Nuo antradienio, kovo 19 dienos, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pateikia išankstines pajamų deklaracijas.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką turtą ir pajamas privalo deklaruoti į 30 kategorijų patenkantys asmenys. Tarp jų – politikai, valstybės tarnautojai, Europos parlamento nariai, kredito įstaigų ir žiniasklaidos įmonių vadovai, jų valdybos nariai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir šeimos nariai, ūkininkai bei jų partneriai, individualiai dirbantys asmenys (pagal verslo liudijimą arba įregistravę individualią veiklą). Deklaruoti savo pajamas turi ir tie asmenys, kurie politinės kompanijos dalyviams per pernai metus paaukojo daugiau kaip 40 Lt.

Šiemet asmenų, kurie privalo pateikti pajamų deklaracijas, sąrašas išplėstas. Jame įrašyti valstybės ar savivaldybių įstaigų (ligoninės, poliklinikos, mokyklos, bibliotekos ir pan.) vadovai, jų pavaduotojai, padalinių vadovai ir jų pavaduotojai bei išvardytų asmenų šeimos nariai.

Taip pat skatinama pajamas deklaruoti tuos, kurie nori pasinaudoti mokesčio lengvata ir susigrąžinti dalį išlaidų. Pretenduoti į grąžinimą gali tie, kurie praėjusiais metais mokėjo gyvybės draudimo, pensijų įmokas. Susigrąžinti dalį išlaidų galima ir už pirmas studijas ar profesinį mokestį, palūkanas ar būsto kreditą. Lengvatomis gali pasinaudoti tie asmenys, kurie praėjusiais metais mokėjo gyventojų pajamų mokestį (GPM – 15 proc.).

Deklaravus savo pajamas susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių gali ir tie gyventojai, kurie pernai nepasinaudojo ar pasinaudojo per mažu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (NPD).

Tie, kuriems buvo pritaikytas per didelis NPD, turėtų prisimokėti.
Taip pat gyventojai iki šių metų gegužės 2 d. privalo pranešti VMI apie sandorius grynaisiais, kurių suma didesnė nei 50 tūkst. Lt, ir jei tie sandoriai nėra įtvirtinti notaro arba nedeklaruotos pajamos VMI.

Kovo 19 dienai VMI paruošė 1,5 mln. preliminarių deklaracijų. Jas gyventojai gali pasitikrinti VMI elektroninėje deklaravimo sistemoje. Deklaracijas gyventojų prašoma pateikti iki gegužės 2 dienos.

Grąžinant mokesčius pirmenybė bus teikiama elektroniniu būdu deklaracijas pateikusiems gyventojams. Jie išmokų galės tikėtis jau nuo balandžio pradžios. Tuo metu tie, kurie pateiks deklaracijas popierine forma, išmokų lauks iki liepos pabaigos.
VMI duomenimis, praėjusiais metais teisingai deklaracijas užpildė 553 tūkst. gyventojų. Jiems buvo išmokėta 204 mln. Lt permokų už GPM.

Gali pateikti prašymus dėl 2 proc. pajamų mokesčio skyrimo paramos gavėjui

VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė teigė, kad internete atsidarius preliminarią pajamų deklaraciją laukia naujovės.

„VMI gyventojams deklaracijas pateikė pilnesnes“, – sakė ji.

VMI įvertino moksleivių registrų duomenis ir preliminarioje deklaracijoje neapmokestinamas pajamų dydis (NPD) yra paskaičiuojamas atsižvelgiant į šiuos duomenis.

„Tik dar siūlyčiau kelias dienas palaukti moksleivių, kuriems yra suėję 18 m., tėvelių. Tai nauja tvarka, reikia laiko“, – kalbėjo V. Vildžiūnaitė.

Taip pat į išankstinę deklaraciją papildomai įtrauktos veiklos pajamos, įskaitant žemės ūkio veiklos pajamas, išmokas iš Europos Sąjungos fondų.

„Tai liečia keliasdešimt tūkstančių ūkininkų“, – sakė VMI atstovė.

Daugiau dėmesio skirta ir verslo liudijimus turintiems gyventojams. V. Vildžiūnaitė priminė, kad tie gyventojai, kurie gavo iš juridinių asmenų daugiau kaip 15,5 tūkst. Lt, už sumą viršijančias pajamas turi susimokėti 5 proc. mokestį.

Iki gegužės 2 d. gyventojai gali pateikti ne tik pajamų deklaracijas, bet ir prašymus skirti savo 2 proc. pajamų mokesčio paramos gavėjams bei iki 1 proc. mokesčio politinėms partijoms. Tačiau VMI įspėja, kad šiuos prašymus turi pateikti patys gyventojai.

„Buvo tokių atvejų, kai juridinių asmenų atstovai prašymus atnešė pluoštais. Pernai buvo grąžinta 17 tūkst. tokių prašymų“, – įspėjo viršininko pavaduotoja.

Pernai metais politinėms partijoms buvo išmokėta 2 mln. Lt, o kitiems paramos gavėjams – 38 mln. Lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė