Vilniaus Universiteto Filosofai kviečia švęsti filosofų dienas (0)

Kovo 18 d. kasmetinius Vilniaus Universiteto Fakultetų dienų renginius kaip ir kasmet pradėjo Filosofijos fakulteto dienos – „Fiesta Personæ“, verčiant iš lotynų kalbos – „žmogaus šventė“. Filosofai šiemet švęs nuo kovo 18 iki 22 dienos.

Prasidėjusios nuo kelių entuziastingų studentų iniciatyvos, šiandien Filosofijos fakulteto dienos išaugo į didžiausią Fakulteto šventę, kurios renginiai sutraukia ne tik Vilniaus Universiteto bendruomenę, bet ir vilniečius bei miesto svečius. 

Prieš dvidešimt keturis metus atgaivinto ir istoriškai ašinio Filosofijos fakulteto dienos užsimezgė nuo keleto studentų iniciatyvos ir laikui bėgant tapo vis solidesnės, įdomesnės ir turiningesnės, pritraukiančios vis daugiau žmonių iš Universiteto ir Vilniaus miesto.

Pasak vienos pagrindinių šiuometinės „Fiesta Personæ“ organizatorių Gabijos Bužinskaitės, šventės atsiradimas yra keistai „filosofiškas“.

„Filosofijos fakulteto dienos neturi tikslios istorijos. Niekas neprisimena, kada ir kaip ši šventė atsirado. Pavieniai renginiai kilo spontaniškai ir skirtingu metu. Ir tik vėliau jie buvo apjungti į vientisą savaitę, kuri tiesiog natūraliai atrado savo pavadinimą – „Fiesta Personæ“, teigia G. Bužinskaitė.

„Fakulteto dienos turi keletą tikslų – vienyti Universiteto bendruomenę, kurti ir puoselėti universitetines tradicijas bei skatinti susidomėjimą filosofija bei socialiniais mokslais, kurie dėstomi šiame fakultete. Būtent todėl „Fiesta Personæ“ metu vykstantys renginiai labai įvairūs – norime, kad kiekvienas čia rastų kažką sau. Vieniems tai – paskaita apie psichologiją, išgirsta iš šios srities specialistų, kitiems – filosofinis disputas, tretiems – romantiškas dainuojamosios poezijos vakaras“, – sako Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Filosofijos fakultete pirmininkė Emilija Jokubauskaitė.

Tradiciškai renginių savaitės pradžią skelbs atidarymo renginys – „Disputas“. Tai – filosofinė dvikova, kurios priešistorė siekia antikinę agorą. Disputo menas Lietuvą pasiekė XVI a., o jo pradininkai – Jėzuitų kolegija, būsimasis Vilniaus Universitetas. Laikui bėgant, disputo tradicija užgeso, tačiau 2005 m. buvo iškilmingai atkurta Mažojoje Auloje ir tapo Filosofijos fakulteto dienų dalimi. Čia rengiamuose disputuose netrūksta intelektualinės aistros, kontraversiškų temų ir pozicijų, charizmatiškų disputantų ir genialių įžvalgų, kurios kasmet sutraukia vis daugiau žiūrovų. Publika disputo metu nėra tik pasyvūs klausytojai – jie gali klausti, provokuoti disputantus bei savo ovacijomis sprendžia dvikovos nugalėtoją. Šių metų „Disputas“ vyks kovo 18 d., 13.00 val. VU Teatro salėje. Jo tema – „Ar žinojimas ir tikėjimas yra alternatyvios priešybės?“. Disputuos doc. Skirmantas Jankauskas (proponentas) ir prof. Albinas Plėšnys (oponentas). „Disputo“ pabaigoje Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas (preasens disputationis) skelbs nugalėtoją.

Renginių savaitę uždarys svarbus „Fiesta Personæ“ renginys – „Bard‘akas“. Ilgą istoriją turintis bardų vakaras prasidėjo nuo studentų iniciatyvos groti Vilniaus Universiteto koridoriuose. Iš čia ir kilo renginio pavadinimas – pagrojimai koridoriuose priminė „bardaką“. Palaipsniui, studentiški muzikiniai „bardakai“ įgavo dainuojamosios poezijos vakaro formą, surimtėjo, persikėlė iš fakulteto koridorių į Vilniaus Universiteto Teatro salę, Gamtos mokslų fakulteto Didžiąją Aulą, Planetariumą.  Šiemet jis kviečia į Šv. Jonų bažnyčią, kur kovo 22 d. 18 val. bus galima pasiklausyti lyriškųjų Domanto Razausko, Eglės Sirvydytės, Dominykės ir Roko bei tiesiogčiadabar. Bilieto kaina 10 Lt.

Daugiau apie šventę galite sužinoti ČIA ir ČIA.

Šventės programa:

Kovo 18d.

10.30 S.Daukanto aikštė Akcija X 13.00 VU Teatro salė Disputas

Kovo 19d.

Psichologų pavasaris
11.00 201aud. Susitikimas su absolventais (sociologija)

Kovo 20d.

12.30 201aud. Dėstytojų apdovanojimai 17.00 307aud. Susitikimas su absolventais (psichologija)
17.00 201aud. Protmūšis

Kovo 21d.

10.00 307 aud.  Susitikimas su absolventais (socialinė politika)
13.00 301 aud.  Susitikimas su absolventais (socialinis darbas)
15.00 303 aud.  Susitikimas su absolventais (filosofija)

Kovo 22d.

18.00 Šv. Jonų bažnyčia Bard’akas

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė