Tarp ES paramą gavusių kultūros projektų – net trys iš Lietuvos (0)

„Migruojančios meno akademijos“, G.Trimako nuotr.

„Migruojančios meno akademijos“, G.Trimako nuotr.

Prieš kelias dienas Europos Komisija paskelbė programos „Kultūra“ bendradarbiavimo projektų rezultatus. Nors atrankai iš viso buvo pateikta daugiau nei 300 projektų, tačiau sėkmingiausiais pripažinti 114–iolika projektų, tarp kurių net trys iš Lietuvos.

Daugiau nei 180 tūkst. litų paramą gavo tarptautinis Vilniaus dailės akademijos projektas „Migruojančios meno akademijos“. 2008 metais kartu su partneriais iš Latvijos, Estijos, Italijos, Vokietijos bei Jungtinės Karalystės įgyvendinti pradėtas projektas – tai tarsi platforma, kurioje konstruojamas aktyvus dialogas su meno akademijų studentais, dėstytojais, visuomene. Projekte numatoma praplėsti ne tik Europos partnerių skaičių, bet ir veiklos geografiją, siekiant efektyvesnių diskusijų apie naujas edukacines ir kultūrines praktikas šiuolaikinėje Europoje be sienų.

Programos „Kultūra 2007–2013“ parama taip pat skirta Jungtinės Karalystės kultūros operatorių vykdomiems projektams „European Prospects“ ir „Retreating Ahead: artistic and curatorial speculations“. Juos kartu įgyvendins Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius bei Šiuolaikinio meno centras.

Projekto bendraorganizatoriaus, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus atstovo Gintaro Česonio teigimu, „European Prospects“ – svarbus tarptautinis projektas visai Lietuvos kultūrai. „Pagrindinis projekto partnerių uždavinys yra drauge planuoti ir vykdyti integruotą rezidencijų programą, trumpalaikius ir ilgalaikius meninius projektus, kurie suteiktų galimybę menininkams ir kultūros profesionalams iš visos Europos dirbti ir kūrybiškai bendrauti su bendraminčiais. Projekto metu bus sukurta internetinė platforma, suteiksianti galimybę fotomenininkams iš visos Europos patalpinti savo darbų portfolio, kurios bus peržiūrimos tarptautinės kuratorių bei programos dalyvių komandos, o tai padidins tikimybę būti pastebėtiems ir įtrauktiems į parodas, projektus ir festivalius“,  – teigia G. Česonis.

Naujas galimybes jauniesiems kūrėjams turėtų atverti ir Lydso miesto universiteto meno projektų erdvės „Pavilion“ inicijuotas projektas „Retreating Ahead: artistic and curatorial speculations“ organizuojamas kartu su Šiuolaikiniu meno centru Lietuvoje bei vokiečių partneriu „Kunstverein Harburger Bahnhof“.

Kaip teigia projekto Lietuvoje atstovė, Šiuolaikinio meno centro kuratorė Virgija Januškevičiūtė, šis projektas – tai trumpalaikė neformalios mokyklos programa, kurią įkvėpė menininkų Gintaro Didžiapetrio (Lietuva) ir Melvino Moti (Olandija) kūryba bei naujų šių menininkų kūrinių pristatymas Lietuvos, Vokietijos bei Jungtinės Karalystės publikai.

Lietuva ES programoje „Kultūra 2007–2013“ dalyvauja jau septintus metus, per kuriuos paremta daugiau nei 50 tarptautinių lietuvių vykdomų ar bendrai su Europos partneriais organizuojamų projektų. Nors programa šiais metais baigsis, tačiau nuo 2014 m. ją pakeis „Kūrybiška Europa 2014–2020“, kuri  ne tik tęs finansinės paramos skyrimą, tačiau ir toliau skatins programoje dalyvaujančių šalių kultūros operatorių bendradarbiavimą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė