Paukščių dienai paminėti bus keliami inkilai (0)

inkilaiŠiandien šalyje rengiama visuomeninė akcija „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“, kurios metu visose 42-ose miškų urėdijose bus keliami inkilai, apdovanojami gražiausi ir kūrybiškiausi inkilų gamintojai. Ši akcija skirta Paukščių dienos 90-osioms metinėms ir jos iniciatoriui prof. Tadui Ivanauskui pagerbti. Ją organizuoja Aplinkos ministerija ir Generalinė miškų urėdija.

Tradicija tapusioje šventėje dalyvaus moksleiviai, įvairios visuomeninės organizacijos, gamtos mylėtojai. Inkilų kėlimo ceremonijoje Giedraičių girininkijoje, Pašilių kaime (Molėtų r.) dalyvaus Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nariai.

Paukščių diena Lietuvoje pirmą kartą buvo pažymėta prieš 90 metų. Tada ją organizavo vienas žymiausių Lietuvos gamtininkų prof. Tadas Ivanauskas. Nuo to laiko beveik kiekvieną pavasarį šią dieną urėdijos, mokytojai ir moksleiviai, gamtos mylėtojai gamina ir į medžius miškuose bei parkuose kelia paukščiams namus.

Šiemet buvo gaminami ne tik inkilai, bet ir surengtas gražiausių sparnuočių nuotraukų konkursas „Paukščiai – mažieji draugai“. Jo nugalėtojai bus apdovanoti kovo 25 d. Tado Ivanausko zoologijos muziejuje vyksiančios šventės metu. Čia bus atidaryta įspūdingiausių darbų paroda, o gražiausi inkilai bus iškelti Kauno zoologijos sode.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė