Kaune Pasaulinę Žemės dieną minės gausus būrys mažųjų gamtininkų (0)

PlakatasKovo 20 dieną Kaune Pasaulinės Žemės dienos proga rinksis VšĮ „Lututės“ leidykla globojamas vaikų klubas „Lutučiukai“. Šeštus metus iš eilės rengiamos mažųjų gamtininkų šventės šūkis – „Išsaugokite mums Žemę!“. Šiemet klubo nariai reikšmingą mūsų planetai dieną minės Kauno muzikiniame teatre (Laisvės al. 91, Kaunas).

Tradiciškai renginio metu bus pakelta Žemės vėliava, aptarti per metus klubo narių nuveikti darbai, apdovanoti aktyviausi jaunieji gamtininkai ir jų vadovai. Šventės dalyvių laukia įdomūs pranešimai apie gamtą, meninė programa. Minėdami Pasaulinę Žemės dieną lutučiukai švęs penkerių metų klubo gimtadienį.

Minėjime dalyvaus per 500 aktyviausių jaunųjų gamtos mylėtojų iš visos Lietuvos. Laukiama atvykstant žymių šalies gamtininkų, gamtos fotografų, LR aplinkos ministerijos, savivaldybių, gamtosauginių ir visuomeninių organizacijų atstovų, šalies pedagogų.

Vienija per 3 tūkstančius narių

„Lutučiukai“ – didžiausias Lietuvoje neformaliojo ugdymo gamtinės pakraipos klubas. Jo nariai – žurnalo apie gamtą „Lututė“ jaunieji skaitytojai ir kiti gamta besidomintys vaikai. Šiuo metu klubas vienija daugiau nei 3 000 vaikų iš įvairių šalies miestų, miestelių ir kaimo vietovių.

Žurnalas „Lututė“ leidžiamas nuo 1995 m. Jau aštuonioliktus metus leidinio redakcija artimai bendrauja su gamta besidominčiais vaikučiais, jų tėveliais, darželių auklėtojais, pradinių klasių mokytojais, jaunųjų gamtininkų ir miško bičiulių būreliais. Idėja įsteigti neformaliojo ugdymo gamtą mylinčių vaikų klubą kilo 2007-ųjų pabaigoje. Vaikus burtis į klubą paskatino išradingoji „Lututės“ redaktorė Lina Marmaitė-Snitkienė, kuri nuo pat pradžių ir vadovauja jauniesiems gamtininkams. Įkūrus klubą užsimezgė dar glaudesnis ryšys su mažaisiais gamtos mylėtojais.

Laikosi priesaikos rūpintis gamta

Per steigiamąjį „Lutučiukų“ klubo suvažiavimą 2008-ųjų kovo 21 d. vaikai, juos atlydėję tėveliai, mokytojai, auklėtojai ir svečiai prisižadėjo visomis išgalėmis ginti savo Žemę, ginti savo teisę į švarią aplinką.

Per penkerius metus „Lutučiukų“ klubas iš kelis šimtus vienijančios neakivaizdinės gamtininkų mokyklos išaugo į gausią, darnią jaunųjų gamtos mylėtojų bendruomenę, kurios nariams rūpintis gamta – ne tušti žodžiai.

„Džiaugiuosi, kad skambius priesaikos žodžius, ištartus steigiamajame klubo renginyje, įprasminome gražiais darbais. Per penkerius metus nemažai spėjome nuveikti: kėlėme sparnuočiams inkilus, ruošėme gandralizdžius, tvarkėme aplinką, sodinome medelius, žiemą rūpinomės paukšteliais ir žvėreliais, gilinome žinias apie gamtą susitikdami su gamtininkais ir keliaudami po regioninius bei nacionalinius parkus“, – sako klubo vadovė L.Marmaitė-Snitkienė.

Numatoma programa:

9.00–10.00 – dalyvių registracija
10.00–11.00 – oficialioji dalis (renginio atidarymas, ansamblio „Ainiai“ pasirodymas, Žemės vėliavos pakėlimas, sveikinimai, pranešimai);
11.00–12.00 – aktyviausių klubo narių ir jų vadovų apdovanojimai, Šakių kultūros centro „ŠMIKI ŠMAKI“ vaikų dainų studijos pasirodymas;
12.30–13.30 – meninė dalis Kauno muzikinio teatro operėlė baletas „Voro vestuvės“;

14.00–17.00 Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus, Kauno zoologijos sodo ir Kauno VDU Botanikos sodo lankymas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė