Į Lietuvą atkeliauja milijoninės investicijos elektrinių dviračių kūrimui finansuoti (1)

electricbike3Plėtros kapitalo fondas „LitCapital“ kartu su patyrusiu dviračių gamybos rinkos žaidėju iš Vokietijos – „Panther International“, bei finansiniais investuotojais iš Danijos pasirašė bendrą sutartį dėl investavimo į „Baltic Bicycle Trade“ UAB (BBT).

Tai jau šeštoji fondo investicija. Iki šiol ši įmonė užsiėmė dviračių prekyba, tačiau nuo šiol ji užsiims ir elektrinių dviračių vystymo, elektrinių dviračių prekinio ženklo kūrimu ir prekybos veikla.

Investicijos į BBT tikslas yra finansuoti elektrinio dviračio technologijų vystymą Lietuvoje bei prekinio ženklo kūrimą. Iki šiol „Panther International“ tai darė Vokietijoje, o gamybą vykdė Šiaulių įmonėje UAB „Baltik Vairas“.

Investicijų sutartis numato, kad elektrinio dviračio vystymo darbus nuo šiol vykdys BBT Lietuvoje. Investuojamas kapitalas bus panaudotas finansuoti investicijas į elektrinių dviračių technologijų vystymą, prekinio ženklo kūrimą, apyvartinį kapitalą ir pardavimų bei marketingo išlaidas.

„Vakarų Europos šalyse elektrinių dviračių paklausa pastaraisiais metais augo įspūdingais tempais. Mes esame įsitikinę, kad tokių dviračių rinka ir toliau augs itin sparčiai; ypač Vakarų Europoje. Mūsų investicijos į BBT padės įmonei vystyti elektrinių dviračių technologijas ir leis tapti vienu iš pagrindinių rinkos žaidėjų su nuosavu prekiniu ženklu“, – sako Šarūnas Šiugža, „LitCapital“ fondo steigėjas ir vadovaujantis partneris.

Iki 2013 metų BBT pagrindinė veikla apėmė didmeninę ir mažmeninę dviračių, su „Panther“ prekės ženklu prekybą. Šiuo metu įmonė priklauso „Panther International“ bei BBT vadovams. 2012 metais buvo priimtas sprendimas BBT koncentruoti veiklą, susijusią su elektrinio dviračio technologijų vystymų, prekinio ženklo kūrimu ir pardavimais bei ieškoti tokiam verslo planui įvykdyti reikalingų tinkamų finansinių investuotojų. Fondo investicijos į BBT sieks nuo 5 iki 10 mln. LTL.

Sprendimas didesnį dėmesį skirti elektrinių dviračių gamybai atspindi Vakarų Europos rinkose jau kelis metus pastebimas tendencijas, kai elektrinių dviračių rinkos augimas yra daug spartesnis nei įprastinių dviračių rinkos plėtra.

„Prognozuojama, kad pasaulinė elektrinių dviračių rinka vidutiniškai augs 7,2 proc. per metus iki 2018 metų. Tuo tarpu Vakarų Europoje tikimasi dar spartesnio augimo, kur tikėtinas plėtros tempas tuo pačiu laikotarpiu gali siekti beveik 12 proc. per metus“, – teigia Mišelis Šminke (Michael Schminke), „Panther“ įmonių grupės savininkas ir vadovas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Tai puiku!
    Norėčiau dirbti šioje kompanijoje ar jos filiale Lietuvoje. Turiu ir įgūdžių ir inžinieriaus išsilavinimą.
    Sėkmes visiems!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė