„Baltosios pirštinės“: rinkimai praėjo sklandžiai, pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas (0)

„Baltųjų pirštinių“ nuotr.

„Baltųjų pirštinių“ nuotr.

Pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“ sekmadienį vykusius pakartotinius rinkimus Biržų-Kupiškio, Ukmergės ir Zarasų-Visagino vienmandatėse apygardose vertina praėjus sklandžiai.

Pavieniai pažeidimai dėl neleistinoje vietoje kabančios politinės agitacijos fiksuoti Ukmergės apygardoje. Biržų rajone pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas.

Stebėti sekmadienį vykusių pakartotinių rinkimų pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ savanoriai pasklido po Biržų-Kupiškio, Ukmergės ir Zarasų-Visagino apygardas. Siekiant užkardyti rinkimų pažeidimus, sudarančius prielaidas abejoti rinkimų rezultatų sąžiningumu ir teisėtumu, pastebėję neleistiną veiką „Baltųjų pirštinių“ savanoriai buvo kviečiami fiksuoti ir užkardyti nusižengimus apie juos nedelsiant informuojant Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK). Sekmadienį ryte be balsavimo biuletenių apylinkes pasiekė ir VRK platinami visuomenei skirti „Baltųjų pirštinių“ informaciniai plakatai apie tai, kaip elgtis ir ką informuoti pastebėjus rinkimų pažeidimus.

Šiurkščiausias pažeidimas rinkimų metu fiksuotas Biržų rajone. „Baltųjų pirštinių“ savanoriams atvykus į Kupreliškio apylinkę buvo gauta informacija, kad apylinkės pirmininkė rinkėjams galimai leido balsuoti už kitus asmenis. Pasak vienos stebėtojos, rinkimų protokole buvo pažymėta, jog apylinkėje jau balsavo 63 asmenys, tačiau rinkėjų būta mažiau. Kupreliškio rinkimų apylinkės pirmininkė prisipažino dviems rinkėjams leidusi pasirašyti ir balsuoti už į rinkimus neatvykusius šeimos narius. Biržų rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise. VRK nedelsdama nušalino Kupreliškio rinkimų apylinkės komisijos pirmininkę nuo pareigų.

Pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“ startavo 2012m. spalį, po didelio masto balsų pirkimo 2012 m. pirmojo rinkimų į Seimą etapo. Iniciatyva sukūrė galimybę pilietiškai aktyviems visuomenės nariams aktyviai stebėti antrąjį Seimo rinkimų etapą. Beveik 700 pilietiškai atsakingų šalies gyventojų savanoriškai budėjo 34 rinkimų apygardose, fiksuodami ir užkirsdami kelią balsų pirkimui 2012m. spalio 28d. Vykstant pakartotiniams rinkimams Biržų-Kupiškio, Ukmergės ir Zarasų-Visagino apygardose „Baltųjų pirštinių“ savanoriai stebėjo apie 80 procentų visų rinkimų apylinkių.

Alkas.lt primena, kad tris laisvas Seimo narių vietas turėtų užimti „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Algimantas Dumbrava, socialdemokratai Kazys Grybauskas ir Aleksandras Zeltinis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė