Dzūkijos nacionalinis parkas kviečia į filmo „Saldus Tėvynės dūmas“ premjerą (0)

A.Bakanauskienė ir M.Novikova | asmeninio archyvo nuotr.

A.Bakanauskienė ir M.Novikova | asmeninė nuotr.

Kovo 22 dieną, 16 val. Marcinkonių laisvalaikio ir pramogų centro salėje
vyks dokumentinio filmo „Saldus Tėvynės dūmas“ peržiūra. Numatomas susitikimas su filmo režisiere Maša Novikova (Rusija – Olandija). Dalyvaus ir pagrindinė filmo herojė Agota Bakanauskienė iš Margionių kaimo. Filmas jau spėjo apkeliauti tarptautinius festivalius. Ne kartą buvo nominuotas apdovanojimams, tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ dalyvis.

Dokumentinis filmas pasakoja trijų senyvo amžiaus žmonių (apie 80-ties metų) istorijas iš skirtingų Europos regionų: Katalonijos, Lietuvos ir Abchazijos. Filmo herojai, savo akimis matę jų gimtines ir likimus draskiusius karus, nusprendė likti nuošalyje, dirbti žemę ir tvarkytis savo sukurtame mažame pasaulyje. Šiandien, būdami garbingo amžiaus, jie gyvena atokiose, nuo modernaus pasaulio atitrūkusiose vietovėse, kurių nepakeitė nuo pat gimimo. Jie augina vištas, ožkas, gamina valgyti naudodami krosnis, dirba žemę tiek, kiek sugeba. Ši istorija byloja ne tik apie karą ir žmonių santykį su juo, bet prabyla ir apie (ne)išsipildžiusias svajas, ir stiprų žmogaus ryšį su jį užauginusia bei maitinusia gamta.

Kviečiami visi į kino filmo peržiūrą Marcinkonyse arba Vilniuje kovo 17 ir 24 dienomis festivalio „Kino pavasaris“ metu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė