VGTU mokslininkams skirtas Amerikos statybos inžinierių sąjungos apdovanojimas (0)

Gintaras Kaklauskas | asmenine nuotr.

Gintaras Kaklauskas

Amerikos statybos inžinierių sąjunga VGTU Tiltų ir specialiųjų statinių katedros vedėjui prof. habil. dr. Gintariui Kaklauskui ir Civilinės inžinerijos mokslo centro vyresniajam mokslo darbuotojui dr. Viktorui Gribniakui skyrė 2013 metų Moisseiff Award apdovanojimą už geriausią mokslo straipsnį, paskelbtą ASCE žurnaluose. ASCE yra įtakingiausia statybos inžinerijos mokslo organizacija pasaulyje. Ji įkurta 1852 metais ir šiuo metu leidžia 33 mokslo žurnalus.

L.S.Mosefo (Leon S. Moisseiff), garsaus Amerikos mokslininko ir inžinieriaus, vardo premija (Moisseiff Award) nuo 1948 metų kasmet skiriama mokslo publikacijoms už reikšmingus nuopelnus statybos konstrukcijų ir taikomosios mechanikos srityse, taip pat tobulinant bet kokios medžiagos tiltų ir rėmų projektavimo metodus. Šis apdovanojimas buvo skirtas tokiems pasaulyje garsiems mokslininkams kaip R.I.Klafui (R.I.Clough) – vienam iš baigtinių elementų metodo kūrėjų, A.C. Skordeliui (A. C.Scordeliui), kuris pirmasis panaudojo baigtinių elementų metodą gelžbetonio konstrukcijoms ir buvo apdovanotas tris kartus, taip pat N.M.Neumarkui (N.M.Newmark), M.A.Sozenui (M.A.Sozen).

Premiją skyręs Amerikos civilinės inžinerijos sąjungos komitetas ypač įvertino svarų VGTU mokslininkų indėlį į taikomąjį mechanikos mokslą, tobulinant konstrukcijų projektavimo metodus.

Apdovanojimas (L.S.Mosefo vardo medalis ir 4 tūkst. dolerių piniginis prizas) bus įteiktas Konstrukcijų kongrese (Structural Congress), kurį šių metų gegužės 2–4 dienomis Pitsburge (JAV) rengia Amerikos statybos inžinierių sąjunga ir Statybos konstrukcijų institutas (Structural Engineering Institute, SEI).

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė