Seimas patvirtino naują Pasaulio lietuvių bendruomenės komisiją (3)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Kovo 14 d. Seimas plenariniame posėdyje nutarė sudaryti Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisiją.

Komisijoje dirbs Seimo nariai: Rima Baškienė, Irena Degutienė, Vytautas Juozapaitis, Gintautas Mikolaitis, Domas Petrulis, Rita Tamašunienė, Dalia Teišerskytė, Ona Valiukevičiūtė, Neringa Venckienė, Mečislovas Zasčiurinskas ir Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos išrinkti atstovai Ričardas Bačkis, Irena Gasperavičiūtė, Kęstutis Eidukonis, Ramunė Jonaitienė, Kęstutis Liobikas, Regina Narušienė, Jonas Prunskis, Edmundas Putrimas, Antanas Rasiulis, Gabrielius Žemkalnis. Už Seimo nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos sudarymo“ (projektas Nr. XIIP-359) balsavo 61 Seimo narys, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė vienas parlamentaras.

Seimas taip pat nutarė Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkais patvirtinti J. Prunskį ir O. Valiukevičiūtę, pirmininkų pavaduotojais – I. Gasperavičiūtę ir D. Petrulį. Už Seimo nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkų ir pavaduotojų patvirtinimo“ (projektas Nr. XIIP-360) balsavo visi 62 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Seimo kadencijos laikotarpiui sudaromos nuolatinės Seimo komisijos paskirtis – skatinti Lietuvoje ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpintis abipuse pagalba ir parama, keistis mokslo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikti pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

Pagal Seimo patvirtintus Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos nuostatus šią komisiją turi sudaryti: dešimt Seimo narių pagal proporcinio Seimo frakcijų atstovavimo principą (komisijoje turi būti atstovaujamos visos Seimo frakcijos) ir dešimt Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos išrinktų atstovų iš užsienio lietuvių bendruomenių deleguotų kandidatų. Komisija turi du pirmininkus ir du pavaduotojus: paprasta balsų dauguma vieną pirmininką ir pavaduotoją renka ne mažiau kaip 2/3 Seimo narių, dalyvaujančių rinkimuose, o kitą pirmininką ir pavaduotoją bendru sutarimu renka JAV lietuvių bendruomenės tarybos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos išrinkti atstovai. Komisijos sudėtį, pirmininkus ir pavaduotojus tvirtina Seimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė