Penkiems geriausiems Lietuvos mokytojams įteiktos Metų mokytojo premijos (0)

Geriausi 2013-ųjų metų mokytojai | smm.lt nuotr.

Geriausi 2013-ųjų metų mokytojai | smm.lt nuotr.

Kovo 14 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis penkiems geriausiems 2012 m. mokytojams Vyriausybės rūmuose įteikė Metų mokytojo premijas, laureatų ženklus ir diplomus.

Metų mokytojais tapo Andrius Porutis, Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos istorijos mokytojas ekspertas; Rasa Rugelienė, Kėdainių „Ryto“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė; Roma Ruočkienė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė; Aldona Šventickienė, Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytoja ekspertė; Aldona Vieliūtė, Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro surdopedagogė, pradinių klasių mokytoja ekspertė.

Premjeras Algirdas Butkevičius sveikindamas mokytojus pabrėžė, kad visais laikais mokytojo vaidmuo išlieka svarbus ugdant žmogų, jo vertybes.

„Mokytojo profesija visada buvo ir bus susijusi su visos visuomenės viltimis dėl gražesnės, tauresnės, geresnės rytdienos. Jūs auginate Lietuvą, nes turite galią ugdyti, brandinti, diegti vertybes šimtams jaunų mūsų šalies piliečių. Todėl mokytojas toks ypatingas žmogaus gyvenime, – sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Esate skirtingų dalykų, skirtingo amžiaus mokinių ir skirtingų poreikių turinčių vaikų mokytojai. Jus visus vienija tai, ką vadiname itin brangintina savybe, – pašaukimas. Pašaukimas dovanoti save, mokyti ir mokytis pačiam, nuolat atsakinėti ir nuolat klausti.“

Andrių Porutį Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos bendruomenė gerbia už erudiciją, platų kultūrinį akiratį, principingumą, subtilų humoro jausmą, toleranciją, pagarbą mokiniui. Mokytojas visada išsako aiškią ir tvirtą poziciją, kai sprendžiamos bendruomenės problemos, yra nuolatinis pilietinių iniciatyvų ir akcijų organizatorius mokykloje. Šis istorijos mokytojas yra aktyvus mokyklos bendruomenės narys, kolegų renkamas į mokyklos tarybą ir mokyklos metodinę tarybą, buvo jos vadovu. Jis, kaip didelę patirtį turintis ekspertas, rengia, analizuoja ir recenzuoja įvairius valstybei reikšmingus dokumentus, vadovėlius, kitas mokymo priemones. Mokytojas yra valstybinio istorijos brandos egzamino vyresnysis vertintojas ir apeliacijų komisijos narys, antrai kadencijai išrinktas į Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybą. Jis aktyviai dalyvauja įvairiuose nacionaliniuose projektuose, dalijasi savo patirtimi su kolegomis seminaruose istorijos mokymo ir vertinimo klausimais, vadovauja būsimų mokytojų pedagoginei praktikai.

Jo vedamos pamokos yra įdomios, įtraukiančios mokinius į visuomenės ir istorijos pažinimą, siejančios praeities reiškinius su šiandienos aktualijomis. Mokytojo vadovaujama mokinių komanda 2010 m. laimėjo „Euroscola“ konkursą ir atstovavo Lietuvai Europos Sąjungos šalių jaunimo debatuose Europos Parlamente, Strasbūre.

Rasa Rugelienė, Kėdainių „Ryto“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė, pasižymi labai plačiu pedagoginių gebėjimų spektru, erudicija, optimizmu, ji yra aktyvi visuomenininkė. Mokytoja pamokas veda ir muziejuose, kitose kultūros paveldo vietose. Ne tik savo klasės, bet ir visos mokyklos mokiniams rengia ekspedicijas, kitus renginius, skirtus pilietiškumui, tautiniam sąmoningumui ugdyti. Mokytoja geba susieti tradicijų ir tautos vertybių puoselėjimą su moderniomis metodikomis, technologijomis. Jos sukurtomis metodinėmis priemonėmis – uždavinynais, leidiniais mokytojams, testais, skirtais dirbti su „Šok“ serijos (UAB leidykla „Šviesa“) vadovėliais, naudojasi visa Lietuva. Ji nuolat tobulinasi dalyvaudama įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, savo žiniomis noriai dalinasi tiek pačios, tiek kitų organizuojamuose renginiuose, konferencijose, publikuoja straipsnius, konsultuoja kitų mokyklų pradinių klasių mokytojus.

Romos Ruočkienės, Prienų „Žiburio“ gimnazijos muzikos mokytojos ekspertės, nuopelnai gerai žinomi ne tik Prienuose, bet ir visoje šalyje. R. Ruočkienė – įvairių projektų iniciatorė, organizatorė, koordinatorė. Mokytojos vadovaujamas mišrus choras skina laimėjimus konkursuose. Vienas iš išskirtinių mokytojos darbo rezultatų – suburti vaikinų ansambliai, dalyvaujantys „Dainų dainelės“ konkursuose, mišrus ansamblis, mišrus kvartetas, mišrūs duetai, tercetai, sėkmingai pasirodantys festivaliuose, reprezentaciniuose renginiuose. Jos mokiniai yra ne kartą tapę konkursų laureatais. Mokytoja yra kūrybinga, aktyvi, gebanti sutelkti mokinius kūrybiniam darbui.

Aldona Šventickienė, Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytoja ekspertė, Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja, – kūrybiška mokytoja ir profesionali vadybininkė. Dirbdama Egzaminų vertinimo komisijos pirmininke, ji atliko svarbius ir esminius lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino vertinimo kaitos parengiamuosius darbus. Jos reikšmingiausi darbai susiję su naujo lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino kaita ir naujovių diegimu. Ji rengia straipsnius aktualiais lituanistinio ugdymo klausimais, koordinuoja maironiečių veiklą Vilniaus mieste, dalyvauja Nacionalinio diktanto vertinimo komisijoje. Ji sutelkė mokytojus neformaliems lituanistikos projektams – jaunųjų filologų kūrybos plenerui „Pašvaistės“, konferencijai Vilniaus mokyklų vadovams ir mokytojams „Kūrybinės mokytojų laboratorijos“.

Surdopedagogė Aldona Vieliūtė dirba Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre (LKNUC) pradinių klasių mokytoja. Tai mokytoja iš pašaukimo. A. Vieliūtės mokiniai – kurtieji ir neprigirdintieji – išmoksta ne tik gerai kalbėti sakytine kalba, bet ir gerai skaičiuoja, taisyklingai rašo. Turi išskirtinį gebėjimą įtraukti mokinių tėvus į ugdymo procesą, jos mokinių tėvai nuolat pabrėžia vaikų motyvaciją mokytis ir didžiulį norą (net kai serga) eiti į mokyklą. Šios mokytojos mokinių mokymosi sėkmingumas padėjo centro bendruomenei įgyvendinti svajonę – pradėti teikti vidurinį ugdymą kurtiems ir neprigirdintiems vaikams. 2001 m. LKNUC išleista pirmoji abiturientų laida, kurios didžioji dalis – buvę mokytojos A. Vieliūtės mokiniai, vėliau sėkmingai baigę aukštąsias mokyklas. Surdopedagogė dalyvauja Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijos ,,Pagava“ veikloje. Ji konsultuoja tėvus, mokytojus, švietimo pagalbos specialistus.

Metų mokytojo premija skiriama už reikšmingiausius pedagogikos srities darbus, indėlį į švietimo reformos įgyvendinimą, visuomenės demokratinės kultūros, bendražmogiškų ir pilietinių vertybių ugdymą. Premiją kasmet skiria švietimo ir mokslo ministras. Kandidatus premijai gauti teikia mokyklų vadovų ir mokytojų asociacijos, švietimo įstaigų steigėjai, taip pat ministerija. Premijos dydis – 15 600 Lt.

Metų mokytojo premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1998-aisiais. Iki šiol premijomis buvo apdovanota apie 80 mokytojų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė