Žemės dienos proga pažintinis žygis į Aukštumalos aukštapelkę (0)

Nemuno deltos regioninio parko nuotr.

Nemuno deltos regioninio parko nuotr.

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Žemės dienai buvo pasirinktas lygiadienis – tai žemės, žmogaus, gamtos prisikėlimo varpas, suskambantis mėnuliui, aušrinei patekėjus, kai šviesa su tamsa, saulė su mėnuliu pasirašo paliaubas, papuošdami saulės raštą pirmaisiais snieguolių, žibuoklių, šalpusnių žiedais, kai kiekvienas žmogus, paukštis, augalas, kaimas ir miestas apdovanojamas diena ir naktimi po lygiai. Lietuvoje nuo 1992 m. kovo 20 d. oficialiai įteisinta Žemės dieną.

Minėdami Žemės dieną kovo 20 dieną 14 val. Nemuno deltos regioninio parko direkcija organizuoja pažintinį žygį į Aukštumalos telmologinį draustinį, kuriame jau nuo balandžio 1 dienos iki rugsėjo 1 dienos lankytis draudžiama, išskyrus pažintinį taką. Tai bus pažintinė poros valandų ekologinė kelionė. Jos metu susipažinsite su pelkės augalija bei gyvąja gamta. Žygio vedlys papasakos daug įdomių faktų apie šią pelkę bei jos naudą.

Dalyvių skaičius ribotas iki 20 žmonių, todėl registruokitės iš anksto el. paštu: info@nemunodelta.lt arba telefonu 8 6994125.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė