Pasirašytas Merų paktas, siekiant mažinti oro taršą ir kovoti su klimato kaita (0)

Merų paktas | Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Merų paktas | Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Kovo 13 dieną Raudondvario dvare Kauno rajono savivaldybės mero pirmasis pavaduotojas Petras Mikelionis pasirašė Merų paktą, kuriuo siekiama mažinti oro taršą ir kovoti su klimato kaita.

Dokumento pasirašymo ceremonijoje dalyvavo vykdančiojo partnerio – Miesto ir kaimo planavimo asociacijos (TCPA) atstovė D. Smit (Diane Smith) bei grupė projekto dalyvių.

Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė svečiams surengė ekskursiją po atsinaujinantį dvarą, pristatė jo istoriją bei pokyčius po vykstančios renovacijos.

2008 metais priėmus ES klimato kaitos ir energetikos dokumentų rinkinį, Europos Komisija inicijavo Merų paktą. Juo siekiama paremti vietos valdžios institucijų pastangas įgyvendinant tvarios energijos politiką.

Merų paktas – tai plataus masto Europos judėjimas, kuriame dalyvauja vietos ir regionų valdžios institucijos, savanoriškai įsipareigojusios savo teritorijose didinti energijos vartojimo efektyvumą ir atsinaujinančios energijos išteklių naudojimą. Vykdydami šį įsipareigojimą, Pakto signatarai užsibrėžia ne tik pasiekti, bet ir viršyti Europos Sąjungos nustatytą tikslą iki 2020 metų sumažinti CO2  išmetimą 20 proc.

Pakto signatarai imasi iniciatyvos ne tik didinti energetinį nepriklausomumą, bet ir taupyti šilumą, kurti  sveikesnę aplinką ir geresnę gyvenimo kokybę.

Mero pavaduotojas Petras Mikelionis patikino, kad Kauno rajono savivaldybė pritaria tvarios energijos idėjoms ir yra pasirengusi jas įgyvendinti. Renginyje buvo pristatytas jau įgyvendintas projektas „Šilumą taupančių priemonių diegimas Raudondvario dvaro pilyje“.

D. Smit džiaugėsi, kad Kauno rajono savivaldybės pritarė Merų paktui ir gyrė pastangas atnaujinti dvaro sodybą.

Ekonomikos skyriaus direktorius Arūnas Pupalė pasakojo, kad Kauno rajono savivaldybė įgyvendino projektą „Lyderystė energetikos veiksmų planavime“, taip pat įsipareigojo įgyvendinti efektyvios bei atsinaujinančios energetikos strategijas, kasmet rengti Energetikos dienas.

Merų paktas yra atviras visoms demokratinėms valdžios institucijoms su išrenkamais atstovais, nesvarbu, kokio dydžio jos būtų.

Kauno rajono savivaldybės taryba sprendimą pritarti Merų paktui priėmė šių metų vasario 28 dieną.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė