Dėl maisto skandalo Lenkijoje, patikrintos ir Lietuvos prekyvietės bei prekybos įmonės (0)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad patikrinus prekybos įmones ir prekyvietes, nustatyta, kad praėjusią savaitę į maisto skandalą įsivėlusios Lenkijos įmonės „Viola“ gaminiais Lietuvos rinkoje neprekiaujama.

Tyrimas buvo pradėtas, tikrinant žiniasklaidoje pasirodžiusią ir neoficialiai Lenkijos atsakingų institucijų pareigūnų pateiktą informaciją, kad sustabdyta mėsos perdirbimo įmonės „Viola“ veikla. Skandalas kilo, vietinės žiniasklaidos priemonėse pasirodžius informacijai, kad minėta įmonė gamyboje galėjo naudoti pasibaigusio tinkamumo vartoti termino žaliavas.

Atsižvelgus į riziką, patikrinta ar Lietuvoje prekiaujama įmonės „Viola“ mėsos gaminiais. „Patikrinimų duomenys parodė, kad per pastaruosius tris mėnesius į Lietuvą buvo įvežtas nedidelis kiekis (98 kg) šios įmonės produkcijos – dešrelių ir mėsos pašteto. Produkciją įvežė didmeninė prekybos įmonė UAB „Piko Kaunas“. Gaminiais buvo prekiaujama vienoje Kauno turgaviečių, tačiau, pasak įmonės atsakingų atstovų, produkcija nesulaukė populiarumo, todėl didesni kiekiai nebuvo įsigyti. Sužinojusi apie skandalą įmonė nutarė nutraukti ryšius su įmone „Viola“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Čereška.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsižvelgiant į galimą riziką maisto produktų saugai ir vartotojų sveikatai, priėmė sprendimą uždrausti tiekti į rinką minėtos įmonės produkciją. Informacija apie atvejį nedelsiant perduota visiems teritoriniams Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padaliniams, kurie įpareigoti stebėti situaciją rinkoje ir taikyti griežtas rinkos kontrolės priemones.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė