Lietuvos kariuomenė iš JAV gaus 8,6 mln. dolerių paramos (1)

Kam.lt nuotr.

Kam.lt nuotr.

Kovo 12 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su naująja Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadore Lietuvoje (Debora A. Makarti) Deborah A. McCarthy. Susitikime buvo aptarti dvišalio karinio bendradarbiavimo projektai ir karių dalyvavimas tarptautinėse operacijose.

„Aukštai vertiname Jungtinių Amerikos Valstijų pastangas stiprinti saugumą Baltijos regione, indėlį organizuojant bendras karines pratybas, dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, finansinę ir mokymų paramą“, – sakė J.Olekas.

Susitikime ambasadorė informavo ministrą apie sprendimą suteikti Afganistane veikiančioms Lietuvos karinėms pajėgoms paramą įvairia karine įranga ir mokymais, kurių bendra vertė siekia 8,6 mln. JAV dolerių.

„Džiaugiuosi kartu su Lietuvos krašto apsaugos ministru galėdama pranešti šią žinią, kuri dar kartą parodo glaudų mūsų šalių bendradarbiavimą ir draugystę. Mums nebūtų pavykę atstatyti saugumo ir stabilumo Afganistano Goro provincijoje be didžiulių Lietuvos pastangų, įdėtų per pastarąjį dešimtmetį. Todėl norime padėkoti Lietuvos vyriausybei ir žmonėms už jų pasiaukojimą siekiant šio tikslo“, – sakė JAV ambasadorė.

Afganistane tarnaujantiems Lietuvos kariams bus perduota įvairių komunikacijos priemonių, naktinio matymo prietaisų, nepilotuojamų orlaivių ir kitos karinės įrangos, taip pat organizuoti mokymai. Pasibaigus operacijai Afganistane visa suteikta parama liks Lietuvos kariuomenei ir bus naudojama nacionaliniams tikslams.

„Ši parama mūsų kariams yra labai naudinga, nes dėl pastaruosius kelerius metus mažėjusio krašto apsaugos sistemos finansavimo buvo sustabdyti daugelis karinės įrangos įsigijimo projektų ir sulėtėjo kariuomenės modernizavimo procesas“, – teigė J. Olekas.

Kalbant apie dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir artėjančią NATO vadovaujamos tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijos Afganistane pabaigą, ministras J. Olekas ambasadorei priminė Lietuvos, kaip tranzito šalies galimybes, ir pasiūlė aktyviau jomis naudotis. Jungtinės Amerikos Valstijos, aprūpindamos savo karius Afganistane, tranzitu per Lietuvos teritoriją naudojasi nuo 2011 metų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė