Lietuvos atstovybėse paminėtas 23-iasis nepriklausomos Lietuvos pavasaris (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Lietuvos atstovybės daugelyje pasaulio šalių kartu su vietos lietuvių bendruomenėmis ir Lietuvos draugais minėjo 23-iąsias Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo metines.

Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje, bendradarbiaudamas su Mičigano ežero pakrantėje įsikūrusiu laisvalaikio ir pramogų centru „Navy Pier“, kovo 10 dieną surengė tradicinį Kovo 11-osios renginį „Celebrate Lithuanian Independence“, kuriame apsilankė daugiau nei du tūkstančiai miesto gyventojų ir svečių.

Lietuvos ir JAV himnų giedojimu prasidėjusi kultūrinė programa truko net penkias valandas. Jos metu pasirodė gausus būrys lietuvių liaudies šokių kolektyvų, kapelų, chorų ir dainininkų iš Čikagos ir kitų JAV regionų.

Šventės svečius sveikino Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas, Čikagos miesto mero Rahmo Emanuelio laišką perskaitė jo atstovas.

Programoje prisiminta ir kita svarbi sukaktis – Čikagos ir Vilniaus partnerystės 20-metis. Jo proga Amerikos lietuvių teatras „Viltis“ Lietuvos sostinės vardu teatralizuotai pasveikino Čikagą, mero atstovui įteikė simbolinių dovanų ir pakvietė atvykti į svečius.

23-iojo gimtadienio progą Lietuvą sveikino ir su Lietuvos ambasadoriumi Vašingtone Žygimantu Pavilioniu kovo 11-ąją susitikęs JAV kariuomenės centrinės vadavietės štabo viršininkas Karlas Horstas. Aukštas JAV karininkas padėkojo už itin sėkmingą ilgalaikį Lietuvos vadovavimą Provincijos atkūrimo grupei Afganistano Goro provincijoje.

K. Horsto teigimu, tiek didvyriškas lietuvių pasipriešinimas komunizmui, tiek Lietuvos pasiekimai per palyginti neilgus atkurtos nepriklausomybės metus, tiek Lietuvos karių pasiaukojimas ir profesionalumas JAV kariams bei civiliams kelia didelį susižavėjimą.

Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas Kovo 11-ąją šventė Los Andželo bei jo apylinkių lietuvių surengtame minėjime.

Po mišių Šv. Kazimiero parapijos salėje vykusiame iškilmingame minėjime, kurį organizavo ir vedė Amerikos lietuvių tarybos Los Andželo skyriaus vadovas Algimantas Žemaitaitis, generalinis konsulas įvardijo galybę konkrečių priežasčių, dėl kurių lietuviai gali ir turi didžiuotis nepriklausoma Lietuva.

„Savo tvirta ir solidžia laikysena pelnėme tarptautinį pripažinimą čia, Amerikoje, Europoje ir daugelyje kitų pasaulio vietų. Džiugu, kad JAV mato, pripažįsta ir vertina Lietuvos atsakingumą bei solidarumą puoselėjant demokratines vertybes ir laiko Lietuvą savo strategine partnere“, – sakė V. Sarapinas.

Amerikos lietuviams jis dėkojo už paramą stiprinant Lietuvos valstybingumą bei lietuvybę JAV ir linkėjo toliau būti stipriems bei vieningiems puoselėjant Kovo 11-osios Akto dvasią.

i5mi6b28062

Renginio svečiams koncertavo pianistė iš Santa Barbaros miestelio Eglė Janulevičiūtė.

23-iasis nepriklausomos Lietuvos pavasaris paminėtas ir daugelyje Lietuvos atstovybių įvairiose Europos šalyse.

Iškilmingame Airijos lietuvių bendruomenės Lietuvos ambasadoje Dubline surengtame Kovo 11-osios minėjime pabrėžta lietuvybės puoselėjimo užsienyje svarba šalies ateičiai.

„Linkiu branginti mūsų valstybę ir prasmingais darbais stiprinti jos pamatus – puoselėti lietuviškas tradicijas ir kultūrą Airijoje, ugdyti vaikus lietuviška dvasia, savo žiniomis ir iniciatyva kurti Lietuvos – mūsų visų – ateitį“, – pradėdamas renginį kvietė Lietuvos ambasadorius Dubline Vidmantas Purlys.

Tautiečius taip pat sveikino minėjime dalyvavęs Seimo narys, Kovo 11-osios Akto signataras Eugenijus Gentvilas, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius, Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arūnas Teišerskis ir bendruomenės Dublino skyriaus pirmininkė Rasa Raižienė.

Renginyje apdovanoti Airijos lituanistinių mokyklų mokinių piešinių ir rašinių konkurso nugalėtojai, koncertavo Airijoje kuriantys atlikėjai Jurgita Čepkauskė, Nojus, Raimonda Masiulytė, Jonas Krauklys, Gintautas Gudonavičius ir Jura Petkus.

Kovo 10 d. Londono lietuvių katalikų Šv. Kazimiero bažnyčioje vykusiame minėjime Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė Liauškienė akcentavo Kovo 11-osios, kaip visų lietuvių vienybės dienos, reikšmę.

„Neapsakomas džiaugsmas visiems lietuviams – gyvenantiems Lietuvoje ir užsienyje – šią iškilią dieną drauge su pasididžiavimu ir pakilia nuotaika giedoti „Tautišką giesmę“. Ši diena žymi aukščiausią visos lietuvių tautos pagarbą savo tėvams, broliams ir seserims, paaukojusiems savo gyvybę už Tėvynės ir mūsų visų laisvę“, – sakė ambasadorė.

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Ji padėkojo lietuvių organizacijoms, kurios Londone ir kituose JK kampeliuose padėjo Lietuvai kovojant už nepriklausomybę ir vėliau stiprinant jaunos valstybės pamatus.

Tą pačią dieną Lietuvos ambasada kaimyninėje Baltarusijoje lietuvių bendruomenės nariams, čia reziduojantiems diplomatams ir kitiems svečiams Kovo 11-osios proga pristatė Kauno kamerinio teatro spektaklį „Koba“.

Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Minske Jonas Daniliauskas teigė, kad prieš 23-ejus metus atkurta Lietuvos nepriklausomybė – per amžius lietuvių puoselėtos valstybingumo tradicijos ir begalinio laisvės troškimo rezultatas.

Susirinkusiuosius su visai Lietuvai reikšminga švente pasveikino ir lietuvių bendruomenės „Vytis“ vadovas Alfredas Keršys.

Lietuvos ambasada Vienoje kovo 7 d. Austrijos lietuvių bendruomenę Kovo 11-ąją paminėti kvietė šventiniu koncertu.

Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Austrijoje Edvilas Raudonikis, pasveikinęs tautiečius su 23-uoju Lietuvos gimtadieniu, ragino savo darbais prisidėti prie modernios, stiprios ir darnios šiuolaikinės Lietuvos istorijos kūrimo.

Šventiniame koncerte talentingų jaunųjų Lietuvos muzikantų Glebo Pyšniako (violončelė) ir Dalios Dėdinskaitės (smuikas) duetas atliko iškilių lietuvių, vengrų ir kitų šalių kompozitorių klasikinės muzikos kūrinius.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė