KT skelbs išaiškinimą dėl Prezidentės užklausos, susijusios su Lietuvos Respublikos pilietybe (0)

A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 13 d., trečiadienį, 9 val. 30 min. Konstitucinis Teismas (KT) skelbs sprendimą dėl KT 2003 m. gruodžio 30 d., 2006 m. lapkričio 13 d. nutarimų nuostatų, kuriomis atskleidžiamas konstitucinis Lietuvos Respublikos pilietybės institutas, išaiškinimo.

Respublikos Prezidentė prašo išaiškinti KT 2003 m. gruodžio 30 d., 2006 m. lapkričio 13 d. nutarimų nuostatas, susijusias su Konstitucijos 12 straipsnio 2 dalimi, pagal kurią, išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.

Prašomose išaiškinti oficialiosios doktrinos nuostatose atskleidžiamas minėtos Konstitucijos nuostatos turinys: tokie įstatymo nustatyti atvejai gali būti tik labai reti; dvigubos pilietybės atvejai turi būti išimtiniai; pagal Konstituciją negalima nustatyti tokio teisinio reguliavimo, pagal kurį dvigubos pilietybės atvejai būtų ne ypač retos išimtys, bet paplitęs reiškinys. Respublikos Prezidentė prašo išaiškinti, ar tai reiškia, kad įstatymų leidėjas gali vadovautis nuostata, jog dvigubos pilietybės atvejų nereikia riboti, taip pat ar, nepakeitus Konstitucijos, įstatymu galima nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, po Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. išvykę iš Lietuvos Respublikos gyventi į kitas valstybes ir įgiję tų valstybių pilietybę, kartu galėtų būti Lietuvos Respublikos piliečiai.

Pareiškėja – Respublikos Prezidentė taip pat prašo išaiškinti minėtų KT nutarimų nuostatas, pagal kurias Lietuvos Respublikos pilietybė užsienio valstybės piliečiui, asmeniui be pilietybės gali būti suteikta išimties tvarka, kai toks asmuo turi ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei ir yra integravęsis į Lietuvos visuomenę. Prašoma išaiškinti, ar tai reiškia, kad, nepadarius Konstitucijos pataisų, įstatymu gali būti nustatyti kiti pilietybės suteikimo išimties tvarka atvejai ir sąlygos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė