Etikos sargai aiškinsis Premjero ir kelių ministrų elgesį priešrinkiminiu metu (0)

A.Butkevičius, LSDP.lt

A.Butkevičius, LSDP.lt

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutarė aiškintis būrio Vyriausybės narių elgesį.

Komisija gavo Ričerdo Kriovės pranešimą, kuriame teigiama, kad „Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir kai kurie ministrai: Juozas Olekas, Juozas Bernatonis, Birutė Vėsaitė darbo laiku vyksta į tuos rajonus, kurių vienmandatėse apygardose vyksta rinkimai į Seimą, ten rengia susitikimus su visuomene, kurie iš esmės yra skirti tos partijos kandidatui į Seimą remti“.

R.Kriovė prašo Komisijos įvertinti, ar Vyriausybės nariai, „minėtoms agitacinėms kelionėms naudodami ministerijų resursus: tarnybinį transportą, vairuotojo darbo apmokėjimą, tarnybinį laiką, autoriteto, grįsto užimamomis pareigomis naudojimą“, nėra veikiami viešųjų ir privačių interesų konflikto.

Primename, jog naujų Seimo narių rinkimai vyksta trijose vienmandatėse apygardose. Visose jose į antrąjį turą pateko ir socialdemokratų kandidatai.

„Ukmergės naujienų“ žurnalisto Raimundo Mockevičiaus kreipimosi pagrindu pradėtas tyrimas ir dėl Vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

Komisijos prašoma įvertinti „Lietuvos ryto TV“ 2013 m. vasario 11 d. reportaže „Keliones slepiantis D. Barakauskas E. Masiuliui atrodo kvailai“ pateiktas aplinkybes. Reportaže nurodoma, kad „ministras tarnybiniu automobiliu dažnai lankosi Ukmergėje, kur kovo mėnesį kandidatuos į Seimą“ ir daroma prielaida, esą ministerijos automobilis galėjo būti naudojamas ne tarnybinei veiklai“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė