A.Zuokas keičia nuomonę apie Kovo 11-osios eitynes (11)

Kovo 11-osios eitynės | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 11-osios eitynės | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus meras Artūras Zuokas teigia, jog šiemet Vilniaus centre vykusi Kovo 11-osios eisena išsiskyrė iš ankstesnių, apsiėjo be didesnių pažeidimų, todėl kitąmet ir Vasario 16-ąją, ir Kovo 11-ąją gali būti leidžiama tokias eisenas organizuoti Gedimino prospekte.

„Šios eitynės gerokai skyrėsi nuo tų, kurios vyko 2008 metais ir pernai. Jose nebuvo jokių įžeidinėjimų ar tautinę nesantaiką kurstančių plakatų, transparantų, faktiškai neskambėjo šūkiai „Lietuva – lietuviams!“. Nors kai kurie pavieniai asmenys bandė tai skanduoti, patys eitynių iniciatoriai ir eitynių dalyviai parodė, kad tokie šūkiai nepriimtini ir tuos asmenis sudrausmindavo“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Vilniaus meras ketina kreiptis į Vilniaus miesto Tarybą iš naujo persvarstyti reglamentuotą leidimų išdavimo tvarką tokiems renginiams Gedimino prospekte.

„Tačiau, suprantama, policija turės įvertinti šias nesankcionuotas eitynes. Esame demokratiška šalis, ir nors eitynės praėjo be nesantaiką kurstančių veiksmų, teisinėje valstybėje įstatymų laikymasis yra privalomas visiems. Be to, Vilniaus apygardos administracinis teismas konstatavo, kad Savivaldybė žygiuoti Gedimino prospektu neleido teisėtai“, – pabrėžė A.Zuokas.

Policija dėkoja gyventojams už deramą elgesį šventinių renginių metu

Kovo 11-ąją, pažymint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, visoje šalyje vyko šventiniai renginiai, kuriuose gausiai dalyvavo gyventojai, o viešąją tvarką užtikrino sustiprintos policijos pajėgos.

Pagrindinis policijos tikslas buvo pasirūpinti žmonių saugumu ir užtikrinti, kad nebūtų pažeidžiama viešoji tvarka. Pareigūnai džiaugiasi, kad pavyko išvengti skaudžių pasekmių ir žmonės valstybės šventę galėjo švęsti saugiai ir oriai. Policija dėkoja šventiniuose renginiuose dalyvavusiems piliečiams už parodytą pilietinę brandą, toleranciją, deramą elgesį ir supratingumą

Eitynių sostinėje metu pareigūnai surinko daug medžiagos, kuri šiuo metu analizuojama, ir, įvertinus ją, bus priimti atitinkami sprendimai.

Pirminiais duomenimis, kovo 11-ąją neužregistruota ir skaudžių eismo įvykių, kuriuose būtų žuvę ar nukentėję žmonės.

Policijos departamentas taip pat dėkoja visiems šventinių renginių metu dirbusiems pareigūnams, kurių dėka pavyko išvengti rimtesnių incidentų ar nelaimių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

11 komentarų

 1. nane:

  mums neįdomi jo ir šutvės nuomonė

 2. ane:

  balsas iš istorijos šiukšlyno

 3. su Zuoku ranka nesisveikinti!:

  Tas veikėjas perėjo į pačią žemiausią kastą, prie kurios nesiliečiama.

 4. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Zuokas sprendzia ka tauta gali daryti, o ko ne! Gerokai pasikeles! Tauta nusprende ir be zoko leidimo, eme ir prazygiavo!

 5. Vilmantas Rutkauskas:

  Abonentas aiškiai “pinga”. Jau gerai. Po metų kitų, kaip visi normalūs piliečiai, galės eiti Kovo 11-osios eisenoje.

 6. gal:

  zuokula-zuokulovas pasirode tikra savo veida.zuokulovas issigando kad gali neatvaziuoti rusai i zuokulovo pastatyta nwerubliovkes kvartala vilniaus mieste.zuokulovas nestato butu lietuviams.zuokulovas stato kotedzus rusu pusoligarkiams.jis yra Lietuvos priesas nr.1.

 7. Birutė:

  Na va, kitakraipiai sukilo, jei leido mums tai turi leisti ir jiems prospektu, o ne paupiu žygiuoti, ohoo, iš kur berniukams tiek drąsos lygiuotis. Jiems duotas Zuoko atkirtis man patiko

 8. dalyvė:

  mums NEĮDOMU, ką galvoja Abonentas. Ne Abonentas paskelbė Kovo11-ąją, ne jam ir spręst, kaip Tauta turi švęsti.
  Ir apskritai, kokių dar prašymų reikia, kad kažkas leistų lietuviui eiti gatve ir švęsti Nepriklausomybės dieną? Nereikia PRAŠYTI leidimo, reikia prieš Šventę nueiti į Savivaldybę ir INFORMUOTI, kad tokią tai dieną, tokią valandą, tam tikru adresu VYKS TAUTOS ŠVENTĖ. Ir viskas. Jei jie nori, tegu dalyvauja patys (:)) , jei nori, tegu pasiunčia policiją saugumui ir tvarkai palaikyti, bet nereikia žemintis, klūpinėtis ir prašytis leidimo būti lietuviu. Bent jau Kovo 11-ąją.

  • Lamatas:

   šimta nuošimčių esat teisi . Reikėtų kad Tamstos žodžiai pasiektų gerb. Panką, bei kitus organizatorius, ir jau nuo sekančių švenčių pradėti taikyti šitokią tvarką. Vėlgi ir šiais metais Gedimino prospektas buvo skirtas šventei ŠVĘSTI. Todėl bet kokie kaltinimai ,kad eitynės vyko pažeidžiant įstatymus , man atrodo kvailoki . Kita vertus , jei nebūtų tokio paskirimo , tai tikrai būtų reikėję INFORMUOTI apie rengiamas eitynes , kad apriboti eismą ir užtikrinti viešąją tvarką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė