A.Butkevičius: referendumo dėl euro įvedimo nebus, minimali alga nebedidės (8)

A.Butkevičius | lsdp.lt nuotr.

A.Butkevičius | lsdp.lt nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Lietuvai siekiant įsivesti eurą referendumas organizuojamas nebus, nes jo tiesiog nereikia. A. Butkevičius taip pat sumalė į miltus savųjų koalicijos partnerių teiginius apie minimalios mėnesio algos kėlimą (MMA): jo teigimu, minimali alga, kuri nuo sausio mėnesio siekia 1000 litų, keliama artimiausiu metu nebus.

Taip ministras pirmininkas reagavo į konservatorių lyderio bei ekspremjero Andriaus Kubiliaus klausimus apie Darbo partijos bei „tvarkiečių“ siūlymus kelti minimalią algą bei „tvarkiečių“ lyderio Rolando Pakso svarstymus dėl euro rengti referendumą.

„Galiu pasakyti dėl referendumo, tai jokio referendumo, aš manau, nereikia. Stodami į Europos Sąjungą mes esame praktiškai įsipareigoję įsivesti eurą. O, manau, kad šitas jų pareiškimas padarytas dėl to, kad Latvijoje kai kurios politinės partijos irgi bndė organizuoti referendumą. Būnant Latvijoje teko apie tai kalbėtis su parlamento pirmininke ir ministru pirmininku. Aš manau, kad tam tikrų politinių pareiškimų sulauksime, nes artėja prezidento rinkimai. Aš esu įsitikinęs, kad tikrai mes neorganizuosime referendumo ir jo nebus“, – antradienį viešėdamas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje sakė premjeras ir socialdemokratų lyderis A. Butkevičius.

DELFI primena, kad dabartinė Vyriausybė deklaruoja siekį eurą įsivesti nuo 2015-ųjų. Tačiau socialdemokratų koalicijos partnerės partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas, nušalintasis prezidentas R. Paksas pareiškė, kad svarbiausius klausimus pagal Konstituciją sprendžia tauta, nors pabrėžė nesąs nusistatęs prieš euro įvedimą.

Premjeras A. Butkevičius taip pat paaiškino, kad dabartinė Vyriauusybė neplanuoja kelti ir minimalios algos, nors apie tai vsi kalba „darbiečiai“ bei „tvarkiečiai“.

„Dėl minimalios mėnesinės algos: niekas šiuo metu nesvarsto, kad ji artimiausiu metu būtų didinama“, – pridūrė A. Butkevičius.

Kelti minimalią algą, viešai ėmė siūlyti savo partijas sujungti nutarę Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiai. Viktoras Uspaskichas ir R. Paksas po abiejų partijų tarybų posėdžio, kuriuose buvo pritarta jungtuvėms, surengė spaudos konferenciją, kurioje ir aiškino, esą minimalios algos kėlimas vienas svarbiausių ateities uždavinių.

MMA kilo praėjusių metų rugpjūtį nuo 800 litų iki 850 litų, o nuo šio sausio – iki 1000 litų.

Darbo partija savo rinkimų programoje teigė, esą MMA būtina kelti iki 1500 litų, o „tvarkiečiai“ – iki 1800 litų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė