Tūkstančiai žmonių Kovo11-ąją paminėjo eitynėmis sostinės Gedimino prospektu (nuotraukos, video) (128)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 11 d. tautinis jaunimas nepaisė Vilniaus miesto savivaldybės valdininkų draudimo  ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną pažymėjo šventinėmis eitynėmis sostinės Gedimino prospektu.

Labai gausios policijos pareigūnų pajėgos taikiai stebėjo eitynes ir nebandė joms sutrukdyti.

Prieš šventę buvo paskelbta, kad 11-ąją miesto gatvėse budės sustiprintos policijos pajėgos ir esą buvo parengti 3 mobilizacijos planai.

Susirinkę Katedros aikštėje šventės dalyviai galinga upe plūstelėjo į Gedimino prospektą. Įspūdingai nusidriekusioje eisenoje tarp jaunimo buvo matyti nemažai vyresnio amžiaus žmonių. Tautiniais ženklais, trispalvėmis ir istorinėmis vėliavomis nešini eitynių dalyviai skandavo: „Lietuva, Lietuva, Lietuva!…“, „Lietuva – lietuviams, lietuviai – Lietuvai!“ .

Buvo matyti plakatai su šūkiais: „Ne žemė priklauso žmogui, o žmogus žemei“, „Didžiuojuosi, kad esu lietuvis“,  „Lietuviais norime ir būti“…

Kovo 11-osios eitynės | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Kovo 11-osios eitynės | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Tarp eitynių dalyvių buvo ir Nepriklausomybės akto signatarai Romualdas Ozolas, Klemas Inta, Algirdas Patackas, Rolandas Paulauskas, Vidmantė Jasukaitytė, Seimo nariai: , Neringa Venckienė, Petras Gražulis, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila.

Tarp žmonių girdėjosi kalbos smerkiančios Vilniaus miesto merą Artūrą Zuoką – uždraudusį eitynes Gedimino prospektu ir šventės dieną Gedimino prospektą pavertusį baisia įvairiomis makabriškomis kliūtimis užgriozdinta stalkeriška erdve, paruošta ne švęsti, o trukdyti švenčiantiesiems.  Tad nereikia stebėtis, kad tokiu Vilniaus mero elgesiu pasipiktinę žmonės skandavo „Zuoką į teismą!“.

Eitynių dalyviams atžygiavus į Lukiškių aikštę įvyko trumpas mitingas. Po trumpų pasisakymų žmonės ėmė skirstytis.

httpv://youtu.be/rFYzissUesQ

httpv://youtu.be/Mb-XkDBdgFU

httpv://youtu.be/bG04GzV2Kko

httpv://youtu.be/kerAJq9JmBQ

Primename, kad Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) ir Lietuvių tautiniam centro (LTC) prašymą suderinti šventinių eitynių Vilniaus miesto Gedimino prospekte laiką ir vietą Vilniaus miesto savivaldybė atmetė motyvuodama tuo, kad pati planuoja tuo pat metu rengti šventinius renginius sostinės prospekte.

Todėl Vilniaus miesto savivaldybės administracija siūlė  šventinę Kovo 11-osios eiseną rengti nuo mesto centro atokiau, už Neries esančioje Upės gatvėje.

Kovo 11-osios šventės akimirkos Vilniuje, S.Gorodeckio nuotr.:

Kovo 11-osios šventės akimirkos Vilniuje, A.Sartanavičiaus nuotr.:

Kovo 11-osios šventės akimirkos Vilniuje, R.Garuolio nuotr.:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė