„Litexpo“ parodų rūmuose mokytojai galės susipažinti su ugdymo naujovėmis (0)

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro mokiniai tvarko kapusKovo 25–27 dienomis „Litexpo“ rūmuose vyks pedagogams skirtos metodinės dienos, per kurias jie galės susipažinti su ugdymo naujovėmis taikant įvairius mokymo metodus, informacines technologijas, interaktyvias mokymo priemones, netradicines mokymo aplinkas. Mokymus ves Lietuvos ir užsienio šalių lektoriai. Renginys skirtas įvairių bendrojo ugdymo dalykų mokytojams.Tokie renginiai, pasak Ugdymo plėtotės centro direktoriaus Giedriaus Vaidelio, yra puiki galimybė mokytojams gauti naujausią informaciją apie ugdymo turinį, efektyvius mokinių ugdymo metodus, priemones, taikomas Lietuvoje ir pasaulyje, taip pat pasidalyti profesine patirtimi.

Metodinių dienų dalyviai aptars įvairias mokymosi aplinkas, jų kūrimą naudojant informacinius, operacinius, kūrybinius metodus, pasitelkiant šiuolaikines skaitmenines technologijas, kurios padeda pritaikyti ugdymo turinį skirtingų poreikių vaikams bei kurti mokymuisi palankesnę aplinką ne tik mokykloje, bet ir namuose. Mokytojai gilins žinias apie mobiliuosius IT įrenginius, jų taikymo ugdyme galimybes, dirbdami grupėse kurs aktyvaus mokymosi scenarijus netradicinėse aplinkose (muziejuose, gamtoje).

Viena iš aktualiausių metodinių dienų temų – „Kaip skaitymo, rašymo, kalbėjimo ir klausymo metodai bei interaktyviosios strategijos gali tapti veiksmingu mokymosi įrankiu“. Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros duomenimis, dalyko mokymo ir kalbos ugdymo integravimas pamokoje yra viena problemiškesnių sričių. Metodinėse dienose pedagogai susipažins su šalies ir tarptautine patirtimi kalbos gebėjimų įtakos mokinių pasiekimams ir geresniam teksto suvokimui klausimais.

Lektorė Bridget Middlemas iš Routhemptono universiteto Londone metodinėje dienoje „Galiu kitaip: mokytojo nauji vaidmenys ir ugdymo turinio pritaikymas įvairių ugdymosi poreikių turintiems mokiniams“ pristatys individualizuoto ugdymo tendencijas dirbant su specialiųjų poreikių vaikais bendrojo ugdymo mokykloje.

Nuo šių metų valstybiniuose brandos egzaminuose įvedamas kriterinis vertinimas. Metodinėje dienoje matematikos mokytojams, dirbantiems 9–12 (I–IV gimnazijos klasėse) bus sudaryta galimybė išsamiau susipažinti su šiuo vertinimu bei užduoti lektoriams klausimus.

Kitose metodinėse dienose pedagogai dalysis patirtimi, kaip kūrybiškai ugdyti mokinių sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą.

Metodinės dienos organizuojamos vykdant Ugdymo plėtotės centro projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Registraciją į mokytojų metodines dienas rasite Ugdymo plėtotės centro interneto svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė