Premjero patarėjas A.Bielskis kursto provokaciją Kovo 11-osios proga (25)

Kovo 11-osios eitynės 2012 m. | T. Baranausko nuotr.

Kovo 11-osios eitynės 2012 m. | T. Baranausko nuotr.

Vilniaus merui Artūrui Zuokui pareiškus, kad jis, nepaisydamas galiojančių įstatymų, neleis tautiniam jaunimui rengti Kovo 11-osios eisenos Vilniaus senamiestyje, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) ir Lietuvių tautinis centras (LTC) atsisakė organizuoti tradicinę Kovo 11-osios eiseną. Tačiau LTJS pirmininko Juliaus Pankos teigimu, jo žiniomis, patriotiškai nusiteikę žmonės tarp 15-16 val. rinksis Katedros aikštėje ir 16 val. pajudės stichiška, neorganizuota eisena.

Į Lietuvos piliečių ketinimus švęsti Kovo 11-ąją pasivaikščiojimu Vilniaus gatvėse netruko sureaguoti Lietuvos Respublikos ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėjas švietimo klausimais ir ultrakairiųjų radikalų grupuotės „Naujoji kairė 95 lyderis“ Andrius Bielskis. Nelegalios grupuotės „Antifa Lietuva“ Veidaknygės puslapyje jis paskelbė pasiūlymą imtis jėgos prieš Kovo 11-ąją švenčiančius žmones. „Policija jų nestabdys, esu beveik įsitikinęs. Jei ne, tuomet įvyks tokios pačios eitynės kaip ir praeitais, etc. metais. Manau, kad Antifa turėtų stovėti ir užtverti Gedimino prospektą, o tuomet policija privalėtų ginti Antifą, o ne nacius“, – provokacijos planą dėsto premjero patarėjas.

A. Bielskio teigimu, J. Pankos informacija apie jaunimo norą šventinę dieną išeiti su vėliavomis į gatves „yra tiesiog teisinis išsisukinėjimas: aš žygiuosiu vienas, ką kiti darys, ne mano reikalas, taigi nei LTJS, nei LTC nėra/nebus atsakinga“. Premjero patarėjas taip pat siūlo „kreiptis i Savivaldybę raštu, kad ši užtikrintų tvarką ir neleistų nesankcionuotoms eitynėms vykti Gedo prospektu“.

Pastaruoju metu nelegali organizacija „Antifa Lietuva“ pagarsėjo Lietuvos valstybės simbolių išniekinimo akcijomis. Tame pačiame puslapyje, kuriame A. Bielskis paliko savo patarimus, matosi plakatas su perbrauktais Gediminaičių stulpais ir nuoroda į pornografinį video siužetą, kuriame nuogas „menininkas“ plėšo Lietuvos vėliavą. Pats A. Bielskis pernai yra dalyvavęs Lietuvos himno parodijos dainavimo akcijoje.

„Antifa Lietuva“ taip pat turi provokacijų rengimo tautinio jaunimo renginiuose patirtį. Pernai šalia Kovo 11-osios patriotinių eitynių jų nešiotas plakatas su užrašu „Vakar Juden raus, šiandien – Lietuva lietuviams“ šiemet Lietuvos žydų bendruomenės pareiškime buvo priskirtas Vasario 16-osios eisenos Kaune dalyviams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė