Novaraisčio draustinis svetingai sutiks paukščius (0)

Novaraisčio pelkė žiemą | Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Novaraisčio pelkė žiemą | Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kartu su Panemunių regioninio parko direkcija pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“ baigė įgyvendinti paukščių apsaugai svarbios teritorijos – Novaraisčio valstybinio ornitologinio draustinio – tvarkymo darbus.

Sutartyje numatyti darbai vyko 13 mėnesių. Atliktų darbų dėka Novaraisčio draustinis svetingai sutiks grįžtančius sparnuočius.

Parko specialistai, stebintys nebeeksplotuojamą durpyną, nutarė pasirūpinti sparnuočiais, kurie dėl užželiančių erdvių ėmė lenkti draustinį. Įgyvendinant projektą buvo atlikti šie darbai:

  • Sutvarkyta 7000 m apsauginių kanalų ir jų šlaitų, iš jų iškirsta bei pašalinta sumedėjusi ir žolinė augmenija, išardyta 12 bebraviečių;
  • 60 ha teritorijoje esamuose bareliuose / juostose, pylymuose ir salose iškirsta menkavertė sumedėjusi augmenija bei išvežta iš draustinio teritorijos;
  • 30 ha teritorijoje iškirstos ir pašalintos iš draustinio teritorijos nendrės;
  • 90 ha plote barelių / juostų, pylimų ir salų pakartotinai iškirsta ir pašalinta iš draustinio teritorijos sumedėjusi augmenija ir nendrės.

Dar 2012 m. rudenį, tik į dalinai sutvarkytą Novaraisčio valstybinį draustinį leisdavosi nakvynei per 2000 gervių, o vasaros metu jau buvo stebimas perinčių paukščių suaktyvėjimas.

Specialistų rūpesčių ir atliktų darbų dėka Novaraisčio draustinis svetingai sutiks grįžtančius sparnuočius. Manoma, kad grakščiosios gervės sugrįš į savo pamėgtą  pelkę.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pranešimas

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė