Birštone išdalytos verslo nominacijos ir padėkos už naujas verslo idėjas (0)

Padėkos vakaras | Birštono miesto savivaldybės nuotr.

Padėkos vakaras | Birštono miesto savivaldybės nuotr.

Kovo 6 d. Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės iniciatyva Kultūros centre vyko padėkos šventė, į kurią buvo pakviesti verslo bendruomenės atstovai. Jos metu merė apibendrino praėjusių metų rezultatus, pristatė savivaldybės įvykdytus, įgyvendinamus bei ateities projektus ir padėkojo verslininkams už inovatyvų požiūrį į kurorto plėtrą. Tai – tradicija tapęs renginys, kuriame merė pristato kurorto ekonominės plėtros projektus, pateikia informaciją apie investicijų galimybę, skatina verslo bendruomenės formavimąsi ir tarpusavio bendradarbiavimą.

Už naujas verslo idėjas, Birštono vardo garsinimą ir nišinio verslo kūrimą, konferencinio turizmo plėtojimą Birštono merė iškilmingos ceremonijos metu įteikė 7 nominacijas ir padėkas. „Dažniausiai, bėgdami, kai darbas darbą veja – nespėjame susitikti. Visi esame surišti vieno tikslo – dirbti mūsų miestui, Birštono kurortui – kad jis taptų vis gražesnis, patrauklesnis turistams, svečiams. Todėl nuoširdžiai noriu pasidžiaugti tuo, kad į šį ypatingą vakarą susirinko tiek daug ypatingų žmonių, kuriančių, puoselėjančių mūsų kurortą. Dėkoju jums už bendrą darbą, kūrybą ir pasiekimus. Birštonas – viena iš mažiausių savivaldybių, bet visi mūsų darbai turi būti dideli, kad visi kartu siektume kokybės, ne kiekybės“, – sveikino gausiai į Kultūros centrą susirinkusius svečius  Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Birštonas per palyginti trumpą laiką kardinaliai pakeitė savo veidą. Į Birštono kurortą siekiama pritraukti kuo daugiau investicijų, verslininkams siūlant kuo daugiau lengvatų, o investuotojus atleidžiant nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Be to, investavimo laikotarpiu verslininkai atleidžiami ir nuo žemės nuomos mokesčio, taikoma ilgalaikės nuomos praktika. Kurorte renovuojami viešosios paskirties pastatai, atnaujinama infrastruktūra, plėtojami šeši turizmo plėtros projektai. N. Dirginčienė pakvietė verslininkus būti savo krašto patriotais ir savo įmones registruoti Birštone. Merė pabrėžė, kad tai – pats lietuviškiausias kurortas, gausiai lankomas Lietuvos gyventojų. Verslo bendruomenės iniciatyvumas, aktyvumas yra itin svarbūs darniam kurorto vystymuisi ir patrauklumui, todėl savivaldybė skatins smulkaus ir vidutinio verslo rėmimą, nes tai kuria naujas darbo vietas Birštone, populiarina miestą.

Padėkos šventės vedėjas Egidijus Stancikas, kreipdamasis į susirinkusius sakė, kad Birštonas yra ta vieta, kur žmonės šypsosi. „Jūs sugebate ne tik išlikti, bet ir papuošti tą erdvę, kur vyksta kurorto gyvenimas“. Merės N. Dirginčienės pristatytus Birštono raidos aspektus ir ataskaitą jis prilygino įspūdingam Kultūros centro vitražui, kai iš mažų jo dalių sudėliojamas bendras miesto vaizdas. Tą iškilmingą vakarą teikiamas nominacijas – stiklo plytas – už naujas verslo idėjas ir inovatyvumą E. Stancikas apibūdino kaip prasmingą, skaidrų ženklą, vainikuojantį svajonių išsipildymą: tai plytos, iš kurių statant simbolinį miestą, gali būti matoma ateitis. „Todėl statykime tiltą į svajones“, – taip buvo paskelbta nominacijų teikimo pradžia. Pirmoje nominacijų grupėje buvo pažymėti verslo naujokai, savo veiklą Birštone pradėję 2012 m.

Nominaciją „Už sėkmingą verslo pradžią“ merė N. Dirginčienė įteikė Birštono autobusų stoties pastate įsikūrusiai „AsMeniškos krautuvėlės“ savininkei Kristinai Kasikauskienei, kuri ne tik aranžuoja stilingas gėlių kompozicijas, bet kūrybingai gražina miesto veidą. Ši krautuvėlė siūlo paslaugas, kurių trūko kurorte – gėlių aranžavimo ir stiliaus dovanų. Kita nominacija „Už stilingą ir kvapnų verslą“ atiteko Neringai Beleišienei, kuri savo parduotuvėje kuria savotišką arbatos mėgėjų bendruomenę – tik čia galima paskanauti originaliai sukomponuotos „Karališkojo Birštono“ ar „Linkėjimų iš Birštono“ arbatos.

Nominacija „Už naujus verslo vėjus Birštone“ buvo skirta Daliui Dulskui, atidariusiam „Gurmanų krautuvėlę“ ir sukūrusiam naujas darbo vietas.

„Meno veranda“ duris kurorto svečiams atvėrė 2012 m. ir sukūrė stiliaus, meno, kvapų, bendravimo ir muzikavimo erdvę. Kaip teigia jos savininkė Laima Šileikienė, Labdaros fondo ir „Arbatos akademijos“ įkūrėja, tai labiau pomėgis, aistra, įkvėpimas. Nuolat generuojanti naujas idėjas verslininkė, savo „Meno verandoje“ pristatanti lietuvių autorių grafikos darbus, porceliano dirbinius, papuošalus iš natūralių medžiagų, ekologišką „Birštono arbatą“ ir medų, buvo nominuota „Už ekologišką verslą ir meno sklaidą Birštone“.

Antroje nominacijų grupėje buvo pažymėti verslininkai, plėtojantys šeimyninį verslą, savo veikla prisidedantys prie Birštono populiarinimo ir konferencinio turizmo plėtros. Nominacijos: „Už darnų šeimos verslą“ buvo skirta Genovaitei ir Vidmantui Veseliams (IĮ „Vivesa“), „Už metų verslo plėtrą“ – Ervinui Marčiulioniui (UAB „Ernas“) ir „Už naujas verslo idėjas ir Birštono vardo garsinimą“ – Vidui Morkūnui („UAB „Senjorų rezidencija“, kurortinis SPA viešbutis „Karališkoji rezidencija“). Atsiimdamas nominaciją, V. Morkūnas sakė, kad plyta po plytos – ir pastatysime puikų Birštono kurortą, kuris bus kitoks, gražesnis, patrauklesnis ir palinkėjo visiems kuo daugiau sužinoti, išmokti ir veikti.

Birštono verslininkų asociacijos prezidentas Žydrūnas Kazlauskas pritarė, kad savivaldybės administracija bei verslas turi bendradarbiauti ir kartu kurti Birštono gerovę, ieškoti sąlyčio taškų, tada bus pasiekti užsibrėžti tikslai. Kalbėdamas verslininkų asociacijos vardu, Ž. Kazlauskas sakė, kad ši padėkos šventė yra proga užduoti klausimus, į kuriuos bus visiems atsakyta.

Tradiciškai, padėkos šventės metu buvo surengta loterija, kurioje verslininkai žaidimo forma tęsė bendradarbiavimo ir vieni kitų palaikymo tradiciją. Dar kartą buvo prisiminti reikšmingi Birštono kurortui 2012 m. įvykiai, įspūdingiausi projektai. Vakaro jaukumą kūrė ir šventinę nuotaiką palaikė sopranų trio „Trys panteros“: Nomeda Vilkanauskaitė, Rasa Jazukonytė ir Raimonda Tallat-Kelpšaitė, o renginio vedėjas E. Stancikas pasveikino visus susirinkusius su artėjančia reikšminga valstybės švente – kovo 11-ąja ir palinkėjo laukti pavasario, kuris „kaip daigas dygsta kartu su naujomis idėjomis“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė