Neleista surengti Kovo 11-osios eitynių Vilniaus senamiestyje (36)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybė neišduos leidimo Kovo 11-ąją rengti patriotiškai nusiteikusio jaunimo eitynes Senamiestyje, Pilies gatve Aušros vartų link, spaudos konferencijoje tai patvirtino miesto meras Artūras Zuokas.

Lieka galioti leidimas eitynes Kovo 11-ąją rengti Upės gatvėje.

„Mes esame leidimą suteikę Upės gatvėje ir jokių kitokių sprendimo pakeitimų nebus“, – žurnalistams sakė A.Zuokas.

Tautinis jaunimas sako nenusiteikęs paklusti tokiam sprendimui ir žada eitynes rengti Gedimino prospektu. Organizatorių nebus – pavienės grupelės apie 15–16 val. žada nuo Katedros žygiuoti iki Lukiškių aikštės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

36 komentarai

 1. Audrone:

  Tegyvuoja laisva Lietuva!

 2. vilnietė:

  Nieko tokio, tegu patriotinės eisenos šūkiai skamba mūsų širdyse:

  Ar yra mūsų valdžioje patriotų?

  Etika ir moralė politikams būtinos

  Rūpinkimės Lietuvos ateitimi, ne tik savo kišenėmis

  Vagi iš valstybės – vagi iš savęs

  Užsitvėrei valstybės žemę – gėda!

  Gerbkime valstybinę kalbą

  Gana angliškų iškabų

  Kuri verslą – pavadink jį lietuviškai

  Puoškim miestą lietuviškomis iškabomis

  Mesk lenko kortą, būk Lietuvos patriotas

  Rūpinkimės Lietuvos vaikais

  Saugokim Lietuvos žemę

  Neemigruokim, kovokim už savo teises čia

  Neemigruokim, jauskimės orūs Lietuvoje

  Visur gerai, o namie geriausia

 3. albinas:

  Šiuo spendimu manes visai nenustebino, parsidavusi Global-liberal-“demokratinė” Lietuvos valdžia.

 4. savas:

  Sėkmės VAIKAI,tik supraskit,kad kuo daugiau neleis tuo daugiau rinkitės ir LAIMĖSIT,ir dar,JŪSŲ bijo valdžia,nes žino,kad JŪS kada nors nuspirsit jiems lovį ir neleisit tyčiotis iš MŪSŲ PROTĖVIŲ ŽEMELĖS.

 5. Gėda Vilniui:

  Abonentas yra valdomas Komunistų, žydų ir lenkų ir spalvotų tolerastų. Ir kokio velnio šitą politinį išsigimėlį vilniečiai renka į savivaldybę? Toks tipelis turėtų būti minimum politikos užribyje.

 6. Ačiū Partijai Tėvynei ir lično draugui Zuokai, jau 23 -čius metus mes tarybinės dešros valgytojai kenčiame buržuazinių nacionalistų patyčias. Metas įvesti tvarką. Gerbemieji, milicininkai iš pat ryto stebėkite Vilniaus miesto savivaldybės pastatą, nes mane pasiekė žinios, kad Kovo 11-os naktį jis gali būti išniekintas – nacionalistai gali iškabinti buržuazines trispalves ir nupiešti Gediminaso stulpus. Reiktų zablagovremeno įrengti filmavimo kameras. Draugovininkai ir milicininkai visą naktį turėtų budėti Lenino prospekte nes ten irgi gali būti provokacijų jau naktį. Aš sovetovalby neapsiriboti vien guminėmis palkomis, nes Panka jų nebijo. Sovietuju prie prie įvažiavimų į Lenino aikštį pastatytie autobusų su avtomačikais. Tik tokios radikališkos priemonės gali mums paprastiems gėjams, tarybinies dešros valgytojams ir visai darbo liaudžiai jaustis saugiems ir sulaukti pirmojo mojaus.

 7. Vilda:

  nelabai suprantu, kas vyks Kovo 1-aja Gedimino prospekte? Ar ten galima atvykti? Jei taip, ar ten galima tik stoveti ir nejudeti, nes jei pasivaiksciosi, gal tai bus laikoma, kad esi nesankcionuotu eityniu dalyvis, ir gresia teisine atsakomybe? Ar sveciuosis sventeje ponas fon Zuroffas? Jei taip, ar jis laikys draugiska plakata ‘Lietuva-visiems, Izraelis-taip pat’?

 8. Amelija:

  Komisaras priminė, kad eitynių dalyviams griežtai draudžia turėti ir į renginių vietą atsinešti sužaloti žmones galinčius daiktus, tokius kaip peiliai, akmenys, buteliai, lazdos, strypai ir kt., kuriuos svaidant, jais smogiant ar su jais neatsargiai elgiantis gali būti pavojingi kitiems.

  Šių reikalavimų nepaisantiems asmenims bus taikomos įstatymų numatytos sankcijos, o pažeidėjus pastebėjusius prašome nedelsiat informuoti policijos pareigūnus.

  K. Lančinskas paprašė renginiuose dalyvausiančių žmonių nesinešti didesnių krepšių, kuprinių, pakuočių ir nešulių.

 9. Audronė:

  Tokiais draudimais Tarybų valdžia nieko nepasieks. Gal tovariščiui Zuokai patiktų plakatas Lietuva-kiniečiams?

 10. gal:

  tai gal einam su plakatais “Lietuva- gėjams”, “lietuviai- Briuseliui”, “Ne Lietuvai, ne Tėvynei, mūsų vaikai- Europos Sąjungai”? Tokią eiseną, manau, tolerastas margašiknis Zuokulas pageidautų matyti Gedimino prospekte kasdien nuo ryto iki vakaro.

  • tikras lietuvis:

   Manau, kad geriausia būtų daryti taip:
   grupelė švenčiančiųjų turi turėti tokius plakatus
   – lietuvis yra komandos, kuri vadinasi Lietuva, narys!
   – LR Prezidentė vasario 16d. pasakė: neleisime, kad mums komanduotų svetimi!
   Tokia grupėlė galėtų visiškai legaliai skanduoti: Lietuva – tik lietuviams!
   Ir niekas neprikibs, ir būtų pasakyta tai kas reikia.

 11. mintis:

  Kauno meras neišbarstė žmogiškojo prado,todėl Kaune ir jaunimas galėjo jaustis savo valstybės šventėje esas.Vilniuje tautinis jaunimas per Lietuvos Nepriklausomybės šventę jausis užguitas.Užguitas Tautinis jaunimas per savo Valstybės Nepriklausomybės šventę-štai ką užgyvenom?????

 12. akcija!!!!:

  DĖMĖSIO !!!!!!!!!!!!
  Siūlau: atsineškim į eitynes daug mažyčių Trispalvių ir , gatvėje, išvydę policininkus, prieikim, pasveikinkim su Kovo 11 ir jiems padovanokim po vėlevėlę- kad visi turėtų. Jie , vargšai, tikrai nebus aprūpinti tautine atributika. Būtų labai gražu ir šventiška iš mūsų pusės. Dar gražiau būtų į tokią akciją įtraukti vaikus.

  • puiku:

   Puiki idėja!
   Žiūrim , kaip čia išeina. Pasveikinam praeivius (tame tarpe ir policininkus), įteikiam po mažą Trispalvę. Už tai tikrai “nesupakuos”-manau, būtų skandalas. Policininkai atsisakytų į rankas paimti Valstybinę vėliavą? Irgi būtų skandalas. O paėmę galėtų turėti savo rankose. Kur ją dėtų? Išmestų? O tai jau – valstybinės vėliavos išniekinimas !!! Ir kas pasakys, kad per Nepriklausomybės dieną vaikščioti su Trispalvėm ir sveikintis- provokacija?
   Pritariu idėjai. Reiktų skubiai sužinot LTJS nuomonę. Lygiai taip pat puiki idėja – Kovo 11-osios Kelias per Gedimino prospektą susiėmus už rankų!

 13. Valdas Anelauskas:

  Siūlyčiau ant Trispalvių, kurias nešitės į nesankcionuotą mitingą (ar eitynes) užrišti juodus kaspinus. Tai būtų tikrai efektingesnė protesto prieš valdžią išraiška, negu plakatai.

 14. Birutė:

  Na… matau minčių sočiai, įvairiausių, juokelių smagių taip pat. Kas žinot koks skaičius žmonių dar nesiskaito eitynėmis? Ar ne iki 5? Tai keliaukim po 5, per daug neišsišokdami, be plakatų, be pykčio, be patyčių iš valdžios, su vėliavėlėmis, šypsokimės, dainuokime (kas moka) sveikinkime einančius šalia bei stoviniuojančius. Nieks neuždraus vaikščioti prospektu. Kad tik neprisijungtų kokie pagėrę, reik atokiau nuo išsišokėlių laikytis, policijai tokius pirštu parodyti. Nerėkauti skolintų šūkių (apie “Lietuvą lietuviams” taip pat) Žodžiu būkim teigiami ir kurkim, o ne griaukim. Ir viskas bus gražu. Taip manau.

 15. Mantas:

  Rašytojų matau daug…
  TAI AR BENT ATEISIT???

  • Birutė:

   Taip. Nors tai ir tautinis jaunimas, manau prisijungsią brandūs žmonės “vagos nesugadins” Kad tik netektų raudonuoti, jei itin radikalūs norės pasižymėti 🙂 Geriau nuosaikiai, bet tvirtai. Viliuosi, kad ir kauniečiai papildys gretas 🙂

 16. arvydas damijonaitis:

  Kovo 11 – lietuvių nepriklausomybės nuo rusų atkūrimo diena…Būtina už masines lietuvių žudynes trėmimų priedangoje priversti žudikus sumokėti kompensaciją.Genocido Centras privalo neparazituoti,ruošti medžiagą baudžiamosioms byloms dėl kompensacijos už genocidinius nusikaltimus,kuriems netaikoma senatis..

 17. Galindas:

  Taigi, Zuokas u=sin4r4 sau kilp1

 18. Galindas:

  Zuokas šiuo draudimu užsinėrė sau kilpą. Galų gale niekas už jo liberastinę partiją nebalsuos. Įsidėmėkite, nes rinkimai į savivaldą po 2 metų.

  • Romuvietis:

   Už Zuoką – nebalsuos. O už liberalus (Liberalų sąjūdį) – tikrai balsuos. Ypač – jaunimas.
   Jei iš tiesų esate tikri lietuviai, tai turėtumėte orientuotis ne į slaviškai rytietišką kolektyvizmą, o į tradicinį lietuvišką INDIVIDUALIZMĄ.

 19. Romuvietis:

  Gaila, kad “Alkas” tapo nacionalistų ruporu…
  labai labai gaila, kad niekinate liberalios pilietinės visuomenės vertybes ir garbstote tuos marširuoti Gedimino prospektu pasirengusius primityvus…

  • Kemblys:

   Jūs ten ,,romuviai” ar ,,romuviečiai”?
   Vadinkitės ,,romais” ir bus aišku kodėl spjaudote svetimžodžius į lietuvių kalbą:
   ,,orientuotis, kolektyvizmą, tradicinį (lietuvišką!) INDIVIDUALIZMĄ, nacionalistų ruporu, liberalios, prospektu, primityvus”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė