Birštono savivaldybės merė tapo Lietuvos kurortų asociacijos prezidente (0)

 Lietuvos kurortų asociacijos suvažiavimas | Birštono miesto savivaldybės nuotr.

Lietuvos kurortų asociacijos suvažiavimas | Birštono miesto savivaldybės nuotr.

Kovo 7 d. (ketvirtadienį) Birštone vyko Lietuvos kurortų asociacijos suvažiavimas, kurio metu Birštono savivaldybės merė, Lietuvos kurortų asociacijos Prezidiumo narė Nijolė Dirginčienė vienbalsiai buvo išrinkta Lietuvos kurortų asociacijos prezidente. Dabartinės prezidentės siūlymu, asociacijos viceprezidentu išrinktas Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius. Suvažiavimo metu anksčiau Prezidento pareigas ėjęs LR Ministro Pirmininko patarėjas, buvęs Neringos savivaldybės meras Dr. Antanas Vinkus susirinkusiems pristatė veiklos ataskaitą, padėkojo asociacijos nariams už bendrą darnų darbą, sveikino naujai išrinktą prezidentę ir linkėjo sėkmės įgyvendinant tolesnius Lietuvos kurortų asociacijos planus. Suvažiavimo dalyviai bendru sutarimu buvusiam asociacijos prezidentui Dr. A. Vinkui suteikė Garbės nario vardą.

Po kurortų asociacijos suvažiavimo vyko apvalaus stalo diskusija „Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų aktualijos 2013-aisiais – sveikatingumo metais“. Diskusijoje dalyvavo LR Prezidento patarėja A. Mečėjienė, LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D. Mikutienė. LR Sveikatos apsaugos ministras V. Andriukaitis, LR Ūkio ministerijos, Valstybinio turizmo departamento, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai, kurortų merai, Birštono sanatorijų direktoriai, Savivaldybės administracijos vadovai.

Diskusijos metu buvo aptartos savivaldybių pozicijos, kurortinių paslaugų vystymo ir kurortologijos vaidmens sveikatos apsaugos sistemoje temos, pristatyti rinkodariniai turizmo projektai 2013–2014 metams.

Suvažiavimo dalyviai teigė, jog reikalingas vieningas kurorto įstatymas, nes vien turizmo įstatymo nepakanka. Taip pat ne tik kurortai ir kurortinės teritorijos turi skatinti sveiką gyvenimo būdą, bet ir visos šalies savivaldybės. Akcentuotas buvo sveikatos sistemos sektoriaus vaidmuo ir tai, kaip svarbu sukurti sanatorinio gydymo, reabilitacijos ir reakriacijos sistemas, kurios turėtų papildyti viena kitą. Diskusijos svečiai išskyrė komplikuoto vizų išdavimo proceso problemą, teigė, kad kurortinei veiklai itin aktualus užsienio politikos vaidmuo. Be to, buvo aptarti sudėtingi savivaldos rinkimų pakeitimai ir mero rinkimų modelis, pagal kurį meras netenka daugelio savo esminių pozicijų, vykdo tik administracijos direktoriaus funkcijas, bet nepriima strateginių sprendimų.

Apvalaus stalo diskusijos metu buvo nuspręsta, jog turi būti glaudesnis bendradarbiavimas tarp savivaldos ir svarbių institucijų – LR Prezidentūros, LR Vyriausybės ir LR Seimo ir reikia organizuoti daugiau tokio pobūdžio diskusijų.

Birštono savivaldybės informacija

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė