Birštone atidaryta abstrakčios tapybos paroda (nuotraukos) (0)

 Birštono kultūros centro nuotr.

Birštono kultūros centro nuotr.

Birštono kultūros centro foje šiuo metu veikia vokiečių tapytojo H. H. Jurčeko (Heinz Hermann Jurczek) tapybos darbų paroda. Didelio formato meno kūriniai minėtoje erdvėje buvo iškabinti prieš Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Kaip teigia Kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis: „Ši įspūdinga vokiečių menininko kūrybos paroda yra profesionaliausia ir solidžiausia per visą Birštono kultūros centro gyvavimo istoriją“.

H. H. Jurčeko (Heinz Hermann Jurczek) ekspozicijoje iš viso yra trisdešimt vizualinės urbanistikos tapybos darbų. Tokiems darbams eksponuoti reikalingos itin didelės erdvės, todėl Birštono kultūros centre tilpo ir yra pristatomi dvidešimt septyni emocionalūs vokiečių tapytojo darbai.

Vokiečių tapytojas  gimė 1954 m. Bochume, tapybą studijavo Eseno universitete, po studijų gyveno ir dirbo Diuseldofe, Duisburge. Jis ne tik aktyviai dalyvavo parodose, bet ir pats organizavo dideles grupines parodas, yra užmezgęs kontaktus su Reino-Vestfalijos ir Skandinavijos, Lenkijos, Estijos, Kinijos, Pietų Korėjos ir Australijos menininkais.

H. H. Jurčekas (Heinz Hermann Jurczek) vizualinius urbanistinės aplinkos įspūdžius perteikia tik tapybos priemonėmis ir pats „išradinėja“ metropoliams būdingas formas, spalvas ir įvaizdžius. Jis siekia kuo didesnės abstrakčių motyvų įvairovės. Daugiausia inspiracijų jis semiasi iš dialogo su abstrakčiosios tapybos tradicija, visų pirma su klasikiniu modernizmu, spalvinio lauko, „hard-edge“, „informel“ ir geometrine tapyba. Be to, jis ieško impulsų urbanistinės aplinkos vaizdiniuose. Norėdami parodyti, kaip greitai metropoliuose atsiranda, auga ir dingsta vaizdai, kaip plūsta agresyvus nenutrūkstamas informacijos srautas, Europos ir Amerikos menininkai abstrakčią tapybą stengiasi praturtinti nauja regimo suvokimo patirtimi. Tuo tikslu jie pasitelkia ir moderniąsias, ir tradicines technologijas. Kai kurie autoriai, kad sustiprintų dinamiškos vaizdų kaitos ir vibracijos įspūdį, tapo ne tik aliejumi ir akrilu, bet į dažus įmaišo netgi metalo drožlių, purškia automobilių laką, naudoja ne tik drobę, bet ir metalinius paviršius, veidrodžius, plastiką ar fanerą.

Pasak Z. Vileikio, ši paroda Birštonui yra reikšminga ir tuo, kad tokio pobūdžio darbus pavyko eksponuoti būtent prieš valstybinės šventės minėjimą, o ją kurorto svečiai ir birštoniečiai gali aplankyti iki kovo 25 d. H. H. Jurčeko (Heinz Hermann Jurczek) tapybos darbus į Birštoną pavyko atvežti, bendradarbiaujant su dailininku Valdu Giliumi, galerijos „Sofa“ šeimininku ir fotoalbumo apie Druskininkus autoriumi.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė