30 nesuskaičiuotų pirmumo balsų kainavo Seimo nario kėdę (1)

A.Truncė, asmeninio arch. nuotr.

A.Truncė, asmeninio arch. nuotr.

Praėjus beveik penkiems mėnesiams po Seimo rinkimų paaiškėjo, kad Seimo nariu turėjo tapti ir alytiškis Darbo partijos atstovas Aurimas Truncė.

Tai atsitiko, nes Alytaus rinkimų apygardos Jotvingių apylinkės komisijos nariai nesuskaičiavo 30 rinkėjų jam atiduotų pirmumo balsų, kurių ir trūko, kad jis aplenktų seimo nare tapusią Larisą Dmitrijevą.

Po ikiteisminio tyrimo Alytaus apylinkės prokuratūra nusprendė nesikreipti į teisma, nes nėra pagrindo manyti, kad klaida įsivėlė iš nusikalstamų pagrindų.

Jotvingių rinkimų apylinkės komisijos nariai teisinosi nuovargiu.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas tvirtina, kad jau per vėlu ištaisyti šią klaidą ir patvirtinti naują Seimo narį.

Tačiau Aurimas Truncė mano, kad reikėtų bent atstatyti teisybę, nes dar vienas kandidatas jį lenkia 28 pirmumo balsais, todėl atsiradus nenumatytoms aplinkybėms jis negalėtų pakeisti jau patvirtintos seimo narės Larisos Dmitrijevos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. Kažin:

    Baudžiamoji atsakomybė atsiranda ne vien tik iš sąmoningos veikos, bet ir dėl neatsargumo. Taigi Apylinkės prokuratūros nutarimas nekelti bylos, manant, kad šiuo atveju nebuvo ir neatsargumo, vargiai, ar būtų galima laikyti pagrįstu.
    Rinkimai aktuali sritis, todėl būtų tikslinga, kad apylinkės prokuratūros nutarimo pagrįstumą peržiūrėtų apygardos prokuratūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė