Pirmieji pavasario pranašai – paukščiai (1)

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos nuotr.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos nuotr.

Kovą prasidėjo kalendorinis pavasaris, kuriuo džiaugtis kviečia vis stipriau šviečianti saulė, tirpstantis sniegas ir ore tvyrantis gaivus kvapas. Tačiau pirmieji pavasario pranašai yra parskrendantys paukščiai, Kuršių nerijoje pasirodę jau prieš porą savaičių. Pavasario pradžią išduoda ir žiemojantys paukščiai, vis rečiau užsukantys į nacionalinio parko direkcijos lesyklėlę, mat maisto susiranda bundančioje gamtoje.

Juodkrantės kormoranų kolonijoje triukšmingas tuoktuvių metas. Kolonijoje girdimas gerklinis kranksėjimas, karkimas. Didieji kormoranai pasipuošę vestuviniais apdarais: balta spalva galvos ir kaklo srityje, žalsvai metališkai blizgančiomis plunksnomis.

Kuršių nerijoje išžiemoję jūriniai ereliai taip pat kelia tuoktuves, kurios išties įspūdingos. Ereliai gainioja vienas kitą, atlieka aukštojo pilotažo figūras, o kartais susikimba ore nagais ir sukdamiesi krinta žemyn. Tuoktuvių metu dažnai galima išgirsti šių paukščių melodingą kleketavimą.

Apie atėjusį pavasarį byloja parskrendančios gulbės, pavasario pranašu laikomo vieversio čirenimas ir kitų sparnuočių giesmės.

Šis laikas tinkamiausias pasirūpinti sugrįžusių sparnuočių „būstu“, įkelti naujus inkilus į medžius šalia namų ar miške arba išvalyti senuosius. Inkiluose paukščiai vėl suks lizdus bei perės jauniklius.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė