Merkinės lankytojų centre atidaroma paroda „Langas į gamtą“ (0)

CaptureKovo 11 d. 10.30 val. Merkinės lankytojų centre įvyks fotografijų parodos „Langas į gamtą“ atidarymas  ir susitikimas su autoriumi Jonu Bilinsku.

Jonas Bilinskas gimė 1951 birželio 16 d. Laparaistyje. Pirmąjį fotoaparatą („Smena“) devynmečiui Jonui padovanojo jo tėtis – Laparaisčio miškų eigulys Petras Bilinskas.   1971 metais Jonas jau filmavo su mėgėjiška (8 mm. juosta) filmavimo kamera. 1987 m. įsigijęs „fotošautuvą“ Jonas Bilinskas atsidėjo paukščių fotografavimui. Atgimimo laikais koordinavo žaliųjų judėjimą Druskininkuose, buvo Druskininkų Sąjūdžio tarybos nariu. Išrinktas miesto tarybos nariu 1991 m. įkūrė Druskininkų televiziją. Jonas Bilinskas 1997 m. kartu su Parko darbuotojais sukūrė videofilmą „Amatų seminaras Marcinkonyse“, kuris tapo vienu populiariausiu Merkinės lankytojų centro videotekos filmu.

Kartu su ornitologu Eugenijumi Drobeliu 2004 m. sukūrė dokumentinį videofilmą „Erelių žemė“, už kurį jiems buvo skirta Petro Abukevičiaus premija. 2005 m. Parko darbuotojams padėjo sumontuoti videofilmą „Senoji Musteika“. Jonas Bilinskas filmuoja ne tik gamtą. Nuo 1991 m. jis sukaupė unikalų Dainavos krašto video metraštį: kryžių ir paminklų šventinimai, senų žmonių liudijimai, nykstančios tradicijos ir papročiai, parodų atidarymai ir senieji amatai.

Apsilankykime parodoje Merkinėje iki balandžio mėn. 19 d.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė