Mėgėjų žvejybos taryba pasiūlė riboti verslinę žvejybą (0)

Žuvyje yra daug cinko | „Facebook“ nuotr.

„Facebook“ nuotr.

Vakar Aplinkos ministerijoje posėdžiavusi Mėgėjų žvejybos taryba apsvarstė siūlytinus Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimus ir kitas priemones žvejybos kontrolei stiprinti, limituotos žvejybos vidaus vandenyse reguliavimo priemonių ir sąlygų pakeitimo projektą, verslinės žvejybos ežeruose apribojimą, lėšų žuvų ištekliams atkurti bei saugoti panaudojimą ir kitus aktualius klausimus.

Tarybos nariai pritarė griežtesnėms nuobaudoms už aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo reikalavimų pažeidimus. Jie taip pat pritarė, kad būtų leista limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 15 d. Šventosios upėje, organizuota limituota žvejyba Merkio upės aukštupyje, tokią žvejybą pasiūlė organizuoti ir Žeimenoje, Ūloje bei kituose ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose.

Vienas aktualiausių vakar svarstytų klausimų – verslinės žvejybos apribojimas. Mėgėjų žvejybos įstatymas suteikė teisę visiems žvejybos ploto naudotojams (nuomininkams) nustatyta tvarka žvejoti verslinės žvejybos įrankiais. Šiuo metu Aplinkos ministerijos nustatytas žvejybos limitas yra nedidelis ir su tokiu žvejybos įrankių kiekiu nebūtų padaryta žalos žuvų ištekliams. Tačiau su versline žvejyba susijusios procedūros reikalauja nemažai lėšų ir laiko, kuris galėtų būti skiriamas kovai su brakonieriavimu.

Šiuo metu šalyje yra išduota apie 1100 leidimų naudoti žūklės plotą. Tikėtina, kad dalis žvejybos ploto naudotojų norės žvejoti versliniais įrankiais. Darbo laiką, kurį aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai galėtų skirti aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidėjams išaiškinti, jie privalės skirti egzaminams, kuriuos turi laikyti norintieji gauti žvejo verslininko bilietą žvejybos ploto naudotojai, organizuoti, žvejo verslininko bilietams, leidimams žvejybai, žvejybos žurnalams išduoti, žvejybos įrankiams ženklinti ir kt. Tarybos nariai kalbėjo ir apie tai, kad dalis verslinės žvejybos įrankių gali būti pavogti ir papildyti brakonierių arsenalą. Kadangi tikėtina, kad kai kurie žvejybos ploto naudotojai, remdamiesi leidimu žvejoti gaudyklėmis, neteisėtai žvejos ir statomais tinklaičiais, todėl aplinkos apsaugos inspektoriams nemažai laiko atims ir tokios žvejybos kontrolė.

Vidaus vandenų žuvininkystei racionaliau tvarkyti Mėgėjų žvejybos taryba pasiūlė uždrausti verslinę žvejybą visais verslinės žvejybos įrankiais mažesniuose kaip 500 ha vandens telkiniuose.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė