Kviečia paroda „Saugomos teritorijos – iš paukščio skrydžio“ (0)

Veisiejų regioninis parkas iš paukščio skrydžio | V.Polikšos nuotr.

Veisiejų regioninis parkas iš paukščio skrydžio | V.Polikšos nuotr.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM inicijavo parodą „Saugomos teritorijos – iš paukščio skrydžio“, kuri jau metus keliauja po Lietuvą. Šiuo metu paroda eksponuojama Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje.

Fotomenininko Vlado Polikšos nuotraukų parodoje „Saugomos teritorijos – iš paukščio skrydžio“ iš lėktuvo menišku rakursu užfiksuoti Dzūkijos nacionalinio parko, Asvejos, Labanoro, Nemuno kilpų, Veisiejų ir kitų regioninių parkų vaizdai.

Vladas Polikša jau senokai keliauja po Lietuvos saugomas teritorijas, fotografuodamas unikalią mūsų krašto gamtą, įvairius kraštovaizdžius, gyvūniją ir augaliją. Fotomenininkas ne kartą mėgino pavasario, vasaros, rudens spalvas užfiksuoti „iš paukščio skrydžio“ – taip geriausiai matosi mūsų mozaikiško krašto reljefo linijos.

Vladas Polikša yra sukūręs Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų emblemas, kuriose įkomponuotos kiekvienos saugomos teritorijos išskirtinės gamtos ir kultūros paveldo vertybės. Su saugomų teritorijų lankytinomis vietomis supažindina Vlado kurti informaciniai stendai ir nuorodos. Daugelyje grafinio dizaino darbų panaudotos paties autoriaus darytos gamtinės nuotraukos.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktorės Rūtos Baškytės, fotomenininkas  subtiliai jaučia kraštovaizdį ir sugeba atskleisti jo grožį. Vlado Polikšos gamtos nuotraukose juntama ypatinga atmosfera.

Vladas Polikša yra Grafinio dizaino asociacijos ir Lietuvos dizainerių sąjungos narys. Fotomenininkas yra surengęs ne vieną autorinę nuotraukų parodą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė