K.Žoromskio 100-ųjų gimimo metinių proga Vilniuje atidengta atminimo lenta (nuotraukos) (0)

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniuje Kalinausko g. 100-ųjų gimimo metinių proga atidengta dailininko Kazimiero Žoromskio (1913–2004) atminimo lenta.

K. Žoromskis iškili asmenybė Lietuvos ir pasaulio šiuolaikinio meno istorijoje. Jo kūriniai išsiskiria stiliaus originalumu ir aukštu profesiniu lygiu.

Daugelį metų gyvendamas ir kurdamas priverstinėje emigracijoje, toli nuo Tėvynės – Austrijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Ispanijoje, Kolumbijoje ir JAV, – niekuomet neprarado vidinio ryšio su Lietuva. Pažinęs Europos muziejų šedevrus, vėliau – moderniojo meno paskatintas naujiems ieškojimams ir atradimams, savo kūryboje išsaugojo lietuvių puoselėjamas dvasines vertybes.

Jo kūryba – tai savotiškas estetinis tiltas, nutiestas tarp dviejų pasaulio žemynų: Amerikos – Europos ir mažytės Lietuvos. Jo unikalūs optinio impresionizmo stiliaus paveikslai pelnė tarptautinį pripažinimą.

Dalyvavo tarptautinėse parodose Madride, Bogotoje, Niujorke, Vašingtone, Paryžiuje kartu su M. Šegalu (Marcu Shagalu), K. Apel (Karel Appel), S. Dali (Salvadoru Dali), M. Ernstu (Max Ernst), W. d. Kūningu (William de Kooning), V. Vasareli (Victoru Vassarely) ir kitais įžymiais XX a. menininkais. Surengta eilė personalinių ir dalyvauta daugelyje meno lyderių grupinių parodų garsiose galerijose ir muziejuose.

2008 m. K. Žoromskio parodos reprezentavo Lietuvą pagerbiant Lietuvos Nepriklausomybės 90-čio jubiliejų JTO rūmuose Ženevoje ir 2010 m. Lietuvos priklausomybės atkūrimo 20-čio jubiliejui Villa Haiss muziejuje Vokietijoje.

K. Žoromskio paveikslų yra keturiolikoje Europos ir Amerikos muziejų, biografija ir kūriniai įtraukti į pasaulio menininkų žinynus, kuriuos leidžia Amerikos biografijų institutas, Tarptautinis biografijų centras Kembridže ir kt.

Dailininkas prof. Kazimieras Leonardas Žoromskis už nuopelnus menui ir pasaulio kultūrai apdovanotas LR Prezidento LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi, paskelbtas JAV „Metų ŽMOGUS“, JAV aukso medaliu už nuopelnus menui ir kt.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė