Ginučių malūnas pasirengęs sutikti svečius (0)

Ginučiai | N.Šapokos nuotr.

Ginučiai | N.Šapokos nuotr.

Baigtas restauruoti vienas žymiausių lankomų objektų Aukštaitijos nacionaliniame parke – Ginučių vandens malūnas.

Ginučių vandens malūno restauravimo ir jo aplinkos sutvarkymo darbų pabaigos nekantriai laukė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos darbuotojai, vietos bendruomenė bei nacionalinio parko lankytojai.

Įgyvendinant projektą restauruotas Ginučių vandens malūno pastatas (kultūros paveldo objektas, esantis Kultūros vertybių registre) ir jame esanti technologinė įranga. Vietoje senosios malūno turbinos patalpos, statytos restauruojant malūną prieš trisdešimt metų, pastatyta nauja (identiška senajai), restauruota jame esanti turbina, sutvarkyti yrantys vandens latakai ir kiti hidrotechniniai įrenginiai. Vandens malūno pastato kieme įrengti nauji takai, suoliukai, lieptas į Srovės upelį, taip pat įrengta laužavietė ir lauko šviestuvai. Visa teritorija aptverta karčių tvora, senieji kiemo vartai pakeisti naujais.

Pagrindinis projekto tikslas – restauruoti malūno pastatą ir jo įrengimus taip, kad jie būtų pilnai parengti darbui ir galėtų būti, esant reikalui ir galimybei, įjungti. Šiuo projektu tikimasi pritraukti didesnius turistų srautus ir prailginti turizmo sezoną Aukštaitijos nacionaliniame parke. Ginučiuose kryžiuojasi įvairūs turistiniai maršrutai po nacionalinį parką, yra keletas lankytojų pamėgtų turistinių objektų. Lankytojai galės apžiūrėti malūno muziejinę ekspoziciją, kuri pavasarį vėl atvers savo duris lankytojams. O vandens mėgėjai galės saugiai atsigaivinti po atnaujintu lataku šniokščiančiu kriokliu.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė