XVI-asis „Mėnuo Juodaragis“ vėl pakvies į Zaraso salą (0)

„Mėnuo juodaragis“  XV

„Mėnuo juodaragis“ XV

Praėjusiais metais 15-ąją sukaktį paminėjusi, nepriklausoma šiuolaikinė baltų kultūros ir alternatyvios muzikos šventė „Mėnuo Juodaragis“, tikrąjį jubiliejų švęs šiemet. Keturiais ketvertais – pastovumo ir žemiškos tvarkos simbolika, šis ryškus, savitas šventines tradicijas turintis vasaros įvykis, pakvies susitikti paskutinį rugpjūčio savaitgalį. 16-asis „Mėnuo Juodaragis“ vyks 2013 m. rugpjūčio 23 – 25 d. Zaraso ežero saloje.

„Paruošti naują ir originalią festivalio programą visada yra nemažas iššūkis, bet Juodaragis –  mūsų neatsiejama gyvenimo būdo dalis ir jam negailėdami nei laiko, nei kūrybinių pajėgumų ruošiamės visus metus. Tad, jeigu penkioliktasis festivalis išvirė savo alų, pakvietė daugiau nei 50 atlikėjų bei išplėtė erdvę, sukurdamas šventę ir danguje, ir vandenyje, tai šešioliktasis nudžiugins neliestomis intriguojančiomis temomis ir dar platesniu kūrybinės veiklos spektru“ – teigia šventės rengėjai.

Tuos, kas užpildys šventines pakylas, rengėjai žada paskelbti per artimiausiu kelis mėnesius, kol kas prasitardami tik apie sėkmingą susitarimą su viena žymiausių neofolk grupe „Rome“ iš Liuksemburgo.  Pasak jų, koncertinių kolektyvų ir kultūrinės programos dalyvių parinkimas šiemet labai priklausys nuo šventės obalsio, kuris kasmet yra vis kitoks.

„Džiugu, kad festivalis vėl vyks Zaraso saloje, kurią Juodaragio publika labai myli. Šiemet ir muzikinės, ir kitos veiklos bus ne mažiau nei praėjusiais metais, – tokiems sumanymams geresnės ir gražesnės vietos tikriausiai rasti neįmanoma. Labai stengsimės pakartoti praėjusių metų užsidegimą viską atlikti kuo sklandžiau, tikimės mums padės ir skaičius 16, kuris senosiose tradicijose yra vienas baigtinių“ – užsimena šventės vadovas Ugnius Liogė, kviesdamas rugpjūčio 23-25 dienas pasižymėti kalendoriuje ir dalyvauti jubiliejinėje „Mėnesio Juodaragio“ programoje.

Šventės bilietus rengėjai numato pradėti platinti po pavasario lygiadienio – kovo 23-24 d. Jų kainos bus tokios pat, kaip pernai metų renginyje.

„Mėnuo Juodaragis“ – nepakartojama, nepriklausoma šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos šventė, pristatanti gyvą senųjų tradicijų palikimą, post-folkloro kryptis ir alternatyviąją kūrybą. Naujoviškas renginio vyksmas kasmet įgauna vis daugiau išraiškos pavidalų – tai gausūs Baltijos ir užsienio šalių kolektyvų koncertai, garso architektų pasirodymai, senosios apeigos, konceptualus eko-menis, svarbių temų paskaitos ir filmai, parodos, tradiciniai amatai, ekologinės akcijos, interaktyvūs kūrybos projektai, vaidinimai, sporto žaidimai, šokių vakarai ir kita.post-folkas

Nuo 1993 m. rengiamas „Mėnuo Juodaragis“ yra tapęs savitu kultūriniu reiškiniu, kuris gimė ir gyvuoja iš idėjinių paskatų bei laisvamaniškų kūrėjų iniciatyvų.

Aplankykite „Mėnuo Juodaragio“ interneto svetainę.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė