„Romuva“ kviečia pasižiūrėti išskirtinių praėjusio Tarptautinio Kauno kino festivalio filmų (0)

Kino tatras „Romuva“ | kaunas.lt nuotr.

Kino tatras „Romuva“ | kaunas.lt nuotr.

Kino teatras „Romuva“ pavasarį pasitinka su išskirtiniais praėjusio Tarptautinio Kauno kino festivalio filmais

Įsimintiniausi rudenį vykusio Tarptautinio Kauno kino festivalio filmai ir toliau džiugina Kauno žiūrovus. Kovo mėnesį kino teatras „Romuva“ kviečia pamatyti tris labai skirtingus, festivalio žiūrovų gerai įvertintus filmus.

Jaudinanti Irano režisieriaus Asgharo Farhadi drama „Išsiskyrimas“ („Jodaeiye Nader az Simin“) gvildena ant skyrybų slenksčio atsidūrusių sutuoktinių Nadero ir Siminos istoriją. Netikėtas įvykis namuose atskleidžia šeimos narių vertybes, jų charakterio savybes bei požiūrį į santykius šeimoje. Iš pirmo žvilgsnio paprastas filmo siužetas nepastebimai įtraukia į moralinių, psichologinių, religinių ir socialinių dilemų verpetą, kuriame kiekvienas žiūrovas gali rasti sau aktualiausią požiūrio tašką. Bet kuriuo atveju, meistriškai sukurtas filmas nepaliks abejingo nei vieno.

„Išsiskyrimas” buvo aukštai įvertintas kino kritikų: „Oskaru” už geriausią užsienio filmą (2012), „Auksiniu lokiu” už geriausią filmą bei dviem „Sidabrinio lokio” apdovanojimais geriausio aktoriaus ir geriausios aktorės kategorijose Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (2011).

„Išsiskyrimas“ („Jodaeiye Nader az Simin“):

httpv://youtu.be/B2Sswx_vrWk

Antrasis filmas – britų režisieriaus Keno Loučo (Ken Loach) juosta „Angelų dalis” („Angel’s Share“) Šis filmas nestokodamas humoro pasakoja apie jauno Glazgo nenaudėlio Robio sunkumus ir bandymą pakeisti savo gyvenimą. Kaip tikrame gyvenime, taip ir šiame filme neįveikiamos krizės akimirkos dera su nusišypsoti priverčiančiais momentais. Rizikingą filmo veikėjų – Robio ir jo šutvės – kelionę geresnės ateities link atskleidžia viskio gaminimo ir degustavimo subtilumais praturtintas pasakojimas. „Angelų dalis“ pernai Tarptautiniame Kanų kino festivalyje gavo žiuri apdovanojimą.

„Angelų dalis” („Angel’s Share“):

httpv://youtu.be/8HfEsDi_GgM

Trečiasis pristatomas filmas turėtų sudominti vertinančius „lėtą maistą” ir mėgstančius gaminti. Nepriklausomų JAV kino kūrėjų Džeisono Kortlando (Jason Cortlund) ir Julios Halperin juostoje „Filmas apie meilę ir grybus“ („Now, Forager: A Film About Love and Fungi“) pagrindiniai filmo veikėjai Lucienas ir Regina yra profesionalūs grybautojai. Vizualiai įspūdingos filmo scenos supažindina žiūrovus su įvairiausiais grybais, parodo jų kelionę iš miško į prašmatniausių Niujorko restoranų virtuves.

Juostoje pasakojama ne vien apie grybus – tai visų pirma pasakojimas apie meilę ir pagrindinių veikėjų tarpusavio santykius. Filmo kūrėjai, fiksuodami subtilius gamtoje ir žmonėse vykstančius pokyčius, apsiėjo be banalios romantikos ir nereikalingos pompastikos, pirmenybę teikdami tikroviškam ir atviram realybės vaizdavimui.

„Filmas apie meilę ir grybus“ („Now, Forager: A Film About Love and Fungi“):

httpv://youtu.be/OQrEeYjFtus

Filmai bus rodomi: „Išsiskyrimas“ nuo kovo 14 d., „Angelų dalis“ nuo kovo 11 d., „Filmas apie meilę ir grybus“ nuo balandžio mėn. Tikslų seansų tvarkaraštį galima rasti Tarptautinio Kauno kino festivalio ir kino teatro „Romuva“ interneto svetainėse. Bilietus galima įsigyti „Romuvos“ kasoje.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė