Gripas pamažu traukiasi iš Lietuvos, bet 6 Europos šalys vis dar registruoja didėjantį sergamumą (0)

Gripas | theprisma.co.uk nuotr.

Gripas | theprisma.co.uk nuotr.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 9-ąją šių metų savaitę (vasario 25 d. – kovo 3 d.) bendras sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis visoje Lietuvoje sumažėjo ir siekė 63,1 atvejo 10 000 gyventojų (praėjusią savaitę 71,9 atv./10 000 gyv.). Tik Marijampolės administracinėje teritorijoje sergamumas nežymiai padidėjo. Sveikatos apsaugos ministerija pataria ankstyvą pavasarį neprarasti budrumo ir, pajutus peršalimo požymius, nedelsiant kreiptis į savo gydantį gydytoją. Kai kuriais atvejais, įvykus komplikacijoms, nesunki kvėpavimo takų infekcija gali virsti sunkiu plaučių uždegimu arba gali išsivystyti kitų antrinių komplikacijų,

Praėjusią savaitę į šalies gydymo įstaigas dėl gripo kreipėsi 310 asmenų, 148 jų paguldyti į ligonines (107 pacientų amžius iki 18 metų). 2012–2013 m. gripo sezono metu iš 47 Lietuvos administracinių teritorijų, paskelbusių gripo epidemijas, 40 jas jau atšaukė. Dėl gripą ir jo komplikacijų šį sezoną mirė 7 žmonės. Jų gyvybes galėjo išgelbėti skiepai nuo šios pavojingos sveikatai ligos.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis praėjusią savaitę registruotas Alytaus administracinėje teritorijoje (34,3 atv./10 000 gyv.), o didžiausias – Kauno administracinėje teritorijoje (79,7 atv./10 000 gyv.). Iš 10 tūkstančių Vilniaus regiono gyventojų gripu ir kitomis peršalimo ligomis sirgo 76 pacientai.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, iš 25-ių duomenis teikiančių ES šalių tik 6 šalys pranešė apie didėjantį sergamumą gripu ir peršalimo ligomis – Bulgarija, Suomija, Vokietija, Graikija, Vengrija ir Rumunija.

Susirgus rekomenduojama :
• Nesigydyti patiems, kreiptis į medikus dėl gydymo paskyrimo.
• Slaugant ligonį, nosį ir burną dengti vienkartine kauke ir ligoniui, ir sveikajam.
• Naudoti daug skysčių, geriau su vitaminu C.
• Kuo dažniau plauti rankas, ypač aptarnavus ligonį ir prieš valgį.
• Sergančiųjų vaikų neleisti į vaikų kolektyvus bei lankyti sergančių draugų.
• Kosėjant ir čiaudėjant, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė