VU Orientalistikos centro 20-metis: paskaita apie Azijos studijas ir tyrimus (0)

Jackūnas Valdas | oc.vu.lt nuotr.

Jackūnas Valdas | oc.vu.lt nuotr.

Kovo 5 d., antradienį, 17.00 val. Lietuvos mokslų akademijos Mažojoje salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius)  Vilniaus universiteto (VU) Orientalistikos centro doc. dr. Valdas Jaskūnas skaitys paskaitą „Kas yra Azijos studijos ir tyrimai?“.

Klausimas, kas yra Azijos studijos, nėra tik teorinis. Jis verčia kritiškai pažvelgti į šiuolaikinėje humanistikoje ir socialiniuose moksluose įsitvirtinusias neeuropinių kultūrų pažinimo prielaidas ir pragmatiką.

Paskaitoje V. Jaskūnas, remdamasis Azijos studijų patirtimi, įvertins regionistikai adresuojamą kritiką, o taip pat pamėgins atsakyti į poleminius klausimus, kodėl Lietuvoje tolimas Azijos kultūras pažinti ir studijuoti ne mažiau svarbu nei nacionalinę kultūrą, kokia Lietuvos patirtis pažįstant neeuropines kultūras, kaip Azijos studijos siejasi su nacionaline valstybe ir nacionalinės tapatybės sklaida?

Paskaita „Kas yra Azijos studijos ir tyrimai?“ – VU Orientalistikos centro 20-mečiui skirto paskaitų ciklo „Azijos kultūros: tarp tradicijos ir modernybės“ dalis.

VU Orientalistikos centras, įkurtas 1993 metais, šiuo metu yra didžiausias Lietuvoje ir Baltijos šalyse regionistikos krypties padalinys, tęsiantis 1810 metais įsteigtos Rytų kalbų katedros Vilniaus universitete tradicijas. Jame vykdomos dviejų pakopų studijų programos, aprėpiančios Japonijos, Kinijos, Indijos, Irano, arabų šalių ir Turkijos studijas, ir buriantis šių regionų tyrėjus. Nuo 2010 metų Centras koordinuoja Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto veiklą.

Daugiau informacijos rasite čia.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė